Projekty

  • Projekt Elektroodpady w dobre miejsce

CECED Polska realizuje projekt Elektroodpady w dobre miejsce będący ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjną nt. poprawnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) w ramach programu priorytetowego „Edukacja Ekologiczna" Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Projekt był realizowany od XI 2012 do 31 marca 2014 roku, przy czym główne działania przypadły na I-X 2013 roku. Szczegóły działań można znaleźć na stronie projektu www.elektrosmieciwsieci.pl

W ramach Projektu CECED Polska  zleca niektóre działania podwykonawcom. Ponieważ zależy nam na współpracy z firmami najlepiej wyspecjalizowanymi w swoich dziedzinach, organizujemy konkursy ofertowe na realizację poszczególnych działań. Umowy podpisywać będziemy z firmami, które złożyły najlepsze w naszej ocenie oferty.

Poniżej prezentujemy aktualne ogłoszenia do złożenia ofert na realizację zadań Projektu.

Uwaga, w związku z zakończeniem działań projektowych z dniem 31.03.2014 nie planowane są kolejne konkursy ofert. 

  • Projekt ATLETE

Atlete - (Appliance Testing for Energy Label Evaluation) jest projektem mającym na celu zwiększenie, na poziomie całej Europy, stopnia implementacji i kontroli przepisów wykonawczych dla etykiet energetycznych oraz ekoprojektu urządzeń. Wypracowane i zatwierdzone w tym projekcie metody będą stosowane, przy minimalnych zmianach adaptacyjnych, dla urządzeń wykorzystujących energię (EWP, ang. Energy-using Products).

Projekt Atlete ma pokazać, że możliwe jest przeprowadzanie nadzoru rynku oraz wykonywanie testów urządzeń w sposób efektywny i systematyczny oraz przy niskim nakładzie środków. Działania te mają na celu zapewnienie jak największych korzyści konsumentom, producentom oraz całemu środowisku.

Etykiety energetyczne odgrywają decydującą rolę przy transformacji rynku. Ukierunkowują one  zachowania konsumenckie w stronę świadomego wyboru przy zakupie sprzętu bardziej energooszczędnego. Klienci zaznajamiają się jednocześnie z możliwościami obecnej technologii. Niestety nie we wszystkich krajach członkowskich należycie egzekwuje się środki implementujące etykiety energetyczne. Przy braku wspólnych działań jest wysoce prawdopodobne, że podobne problemy dotkną środków wykonawczych dla ekoprojektu w AGD. Takim wspólnym działaniem jest właśnie projekt Atlete.

Stronami zaangażowanymi w project są instutucje Unii, rządy państw członkowskich, producenci, sprzedawcy, organizacje konsumenckie oraz innne NGO, a także media i opinia publiczna.

Czytaj więcej...

http://www.atlete.eu/

 

CECED od 2000 r. prowadzi projekt, który ujednolica standardy tworzenia baz informacji o produktach AGD. Obecnie projekt obejmuje 112 grup sprzętu małego i dużego AGD. Dostępny jest także po polsku. Stosują go: Arçelik; BSH; Candy; Electrolux; Gorenje; Indesit; Liebherr; Miele;Whirlpool. Z bazy opartej na PI korzystają sprzedawcy, np MSHP, studia kuchenne, sprzedawcy internetowi, twórcy stron i baz danych dla których jest to system DARMOWY Więcej informacji na: www.picertified.com