Etykiety energetyczne - czytaj w aktualnościach

Parlament eu.png

Spotkanie z europosłem M. Bonim

19 lutego W. Konecki odbył spotkanie z europosłem M. Bonim. CECED przedstawił swoje stanowisko w sprawie unijnego prawa dotyczącego etykietowania produktów

etykieta.jpg

Stanowisko CECED ws. przeskalowania etykiet energetycznych

Bierzemy udział w uzgadnianiu stanowiska polskiego rządu przy pracach nad zmianą przepisów o etykietach energetycznych. Branża AGD zgadza się na zapisy o przeskalowaniu klas energetycznych na etykietach, ale pod warunkiem zapewnienia stabilności systemu na kolejne 10 lat oraz dla sprzętu obecnie etykietowanego.

etykieta.jpg

Zielone zamówienia i etykiety energetyczne

R. Maj zapoznawał uczestników szkolenia z zakresu Zielonych Zamówień Publicznych ze sposobani oznaczenia oraz porównywania parametrów środowiskowych na sprzęcie, w tym o etykietach energetycznych, Energy Star oraz Ecolabel. Szkolenie w dniu 29.09 oraz 1.10 organizował Urząd Zamówień Publicznych dla osób realizujących zamówienia w instytucjach publicznych z całej Polski.

ODKURZACZE: nowe prawo od 1 września

1-ego września wchodzą w życie dwa rozporządzenia unijne dla odkurzaczy: o etykietach energetycznych oraz o tzw. ekoprojekcie, czyli minimalnych wymogach przy wprowadzeniu sprzętu na rynek.

Etykieta energetyczna on-line

Dziś wchodzą w życie zmiany w unijnych rozporządzeniach dotyczących obowiązujących obecnie etykiet energetycznych dla sprzętu AGD.  Od początku 2015 r. wprowadza się tzw. elektroniczną etykietę energetyczną. Sprzedawcy internetowi  będą umieszczać w bliskiej odległości od ceny produktu obraz graficzny (strzałka i klasa energetyczna) po najechaniu na który pojawiała się będzie etykieta energetyczna i karta produktu.

Rozporządzenie Komisji Europejskiej ws. elektronicznych etykiet energetycznych (etykiet on-line)