Panel sell-in

Sell-in panel to zainicjowane przez CECED Polska forum producentów branży AGD, które monitoruje dane wartościowe oraz ilościowe sprzedaży głównych grup produktowych  sprzętu AGD w Polsce.

Jego uczestnicy co miesiąc przesyłają swoje raporty do międzynarodowej firmy, Bisnode D&B Polska, która zapewnia poufność tych danych.  Dzięki panelowi producenci otrzymują w bardzo krótkim czasie w pełni wiarygodne dane o stanie rynku z podziałem na grupy produktowe oraz tendencjach panujących w branży.

W ramach panelu oddzielnie wyodrębnione jest duże oraz małe AGD:

  • Panel dużego AGD istniej od roku 2004. Obecnie uczestniczy w nim 18 firm reprezentujących prawie 100% rynku. Raportują oni w ramach wyodrębnionych 12 grup produktowych oraz 19 podgrup. Biorą w nim udział zarówno firmy członkowskie CECED Polska (Amica, Beko, Bosch-Siemens, Candy, Electrolux, Gorenje, Indesit, Samsung czy Whirlpool), jak i producenci spoza związku (Aged, LG).
  • W ślad za sukcesem panelu dla dużego AGD, w roku 2007 utworzono panel dla małego AGD. Obecnie tworzy go 13 firm reprezentujących ok. 70% rynku. Raportują oni w ramach wyodrębnionych 15 grup produktowych oraz 13 podgrup. Tu podobnie są członkowie CECED Polska  (Amica, Bosch-Siemens, Candy, Electrolux, Gorenje, Philips, Samsung, SEB czy Zelmer) jak i uczestnicy nie będący członkami (Grass, LG, ).

Oba panele dynamicznie się rozwijają. Co roku dołączają do nas nowe, mniejsze firmy, a sami uczestnicy panelu systematycznie dodają nowe grupy produktowe w zależności od tendencji na rynku.