Archiwum aktualności

Konferencja odpadowa SOSEXPO

sosexpo wk 2018.jpg
- Realizując ambitne cele gospodarki obiegu zamkniętego będziemy prowadzić aktywny dialog ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, mówił Sławomir Mazurek Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska podczas otwarcia Międzynarodowej Konferencji Gospodarki Odpadami, SOSEXPO.
 

W panelu otwarcia wystąpiła m.in. Magda Gosk, Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami,  Kestutis Sadauskas, Dyrektor Dyrektoriatu „Circular Economy & Green Growth” w Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska w Komisji Europejskiej oraz Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska.

Zaprezentowano ostateczny kształt unijnego pakietu w sprawie GOZ, w tym najważniejsze zapisy dyrektywy o odpadach. Ich ostateczny kształt przypieczętowało w grudniu porozumienie kończące negocjacje pomiędzy Radą i Parlamentem UE.
O tym, że circular economy to nie tylko odpady i że wszystko zaczyna się od projektu podkreślał Wojciech Konecki z CECED Polska. Odbyliśmy także indywidualne rozmowy m.in. z panem Sadauskasem z Komisji Europejskiej oraz posłem Andrzejem Maciejewskim, Przewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.
 
 

Wiecej: http://www.sosexpo.ztw.pl/