Archiwum aktualności

rodo szkolenie wkb.jpg

RODO a branża AGD

O wyzwaniach w obsłudze klienta i serwisie AGD w związku z przepisami RODO dyskutowaliśmy dzisiaj  podczas szkolenia zorganizowanego przez kancelarię prawną WKB w Warszawie.

konferencja electornicsshow2018.jpg

Targi Electronics Show wielkim sukcesem!

CECED Polska, Związek Pracodawców AGD był partnerem pierwszych targów RTV i AGD, Electronics Show 2018 w dniach 13-15 kwietnia. Wydarzenie otwierał m.in. Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska. Gościem specjalnym targów była Minister Jadwiga Emilewicz. Podczas pierwszego dnia targów odbył się szereg debat o branżowych wyzwaniach, w tym o gospodarce obiegu zamkniętego z udziałem Wiceministra Środowiska, Sławomira Mazurka.

debata-o-elektrodpadach-13-kwietnia-2018-16.jpg

Debata o gospodarce obiegu zamkniętego podczas Electronics Show 2018

Gospodarka obiegu zamkniętego zaczyna się od projektowania, nie odpadu - przypominał Dyrektor Generalny CECED Polska, Wojciech Konecki w debacie „Gospodarka o obiegu zamkniętym – wyzwanie dla branży elektronicznej” w ramach targów Electronics Show 2018. W dyskusji uczestniczył także wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.

IMG_3473.jpg

Podsumowanie 13. Konferencji recyklingu ZSEE

Co czeka rynek ZSEE w najbliższym czasie i jakie są pierwsze spostrzeżenia branży po nowelizacji ustawy z 2015, której zapisy weszły w życie z początkiem roku? Czy udało się opanować początkowe zamieszanie z rejestrem BDO oraz czy przejście z 10 do 6 grup produktowych pomoże zlikwidować szereg patologii, z jakimi boryka się rynek elektroodpadów? 12 kwietnia na te pytania odpowiadał cały rynek elektyroodpadów, kóry zjechał się do Warszawy na 13. konferencję Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego”.

koscinski.jpg

Spotkanie z Wiceministrem T. Kościńskim

W. Konecki z CECED uczestniczył w spotkaniu z Wiceministrem Przedsiębiorczości i Technologii, panem Tadeuszem Kościńskim. Rozmowy dotyczyły m.in. wsparcia polskiego eksportu.

pb1.png

CECED w mediach: rynek AGD

W Pulsie Biznesu ukazał się artykuł analizujący sprzedaż AGD w Polsce w roku 2017. "W 2017 r. nie było niczego, co wskazywałoby, że Polacy chętniej wydają pieniądze na pralki czy lodówki. W czerwcu, lipcu i sierpniu sprzedaż była wyraźnie niższa niż rok wcześniej. Mamy jednak nadzieję, że przyjdzie czas także dla naszej branży" - mówi Wojciech Konecki z CECED Polska.

Krajowa-Izba-Gospodarcza-Monaco.jpg

Prezydium KIG

Wojciech Konecki spotkał się z wiceministrem finansow Gruzą w ramach prezydium Krajowej Izby Gospodarczej, KIG. Poruszył sprawę szarej strefy w branży elektrorecyklingu.

20180305_094010.jpg

Forum Gospodarcze TIME

Dyrektor Generalny CECED Polska, pan Wojciech Konecki gości dzisiaj na Forum Gospodarczym Time organizowanym corocznie przez KIGEiT oraz PIIT. Spotkanie otworzyła Pani Minister Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Innowacyjności. Więcej na https://fgtime.pl/

180221 kig gosp otwarcie roku.jpg

Gospodarcze Otwarcie Roku KIG

21 lutego odbyła się kolejna edycja Gospodarczego Otwarcia Roku. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Krajową Izbę Gospodarczą, KIG. Tematem tegorocznego spotkania była profesjonalizacja polskiego rynku Venture Capital oraz nowe programy akceleracji i transferu technologii. Wystąpienie wprowadzające wygłosiła Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Sektor AGD reprezentował pan Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska oraz Wiceprezes KIG.

meeting news.jpg

ElektroEko S.A.

Dzisiaj odbyło się spotkanie akcjonariuszy oraz Rady Nadzorczej organizacji odzysku zużytego sprzętu elektrycznego, ElektroEko S.A. Obu zebraniom przewodniczył pan W. Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska. 

sosexpo wk 2018.jpg

Konferencja odpadowa SOSEXPO

- Realizując ambitne cele gospodarki obiegu zamkniętego będziemy prowadzić aktywny dialog ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, mówił Sławomir Mazurek Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska podczas otwarcia Międzynarodowej Konferencji Gospodarki Odpadami, SOSEXPO. O tym, że circular economy to nie tylko odpady i że wszystko zaczyna się od projektu podkreślał Wojciech Konecki z CECED Polska.

pkn.jpg

Nowy Komitet Techniczny

W PKN powołano nowy Komitet Techniczny ds. wydajności materiałowej urządzeń związanych z energią. Zespół ekspertów będzie polskim odwzorowaniem JTC 10 w CENELEC/CEN, który opracowuje normy dotyczące parametrów gospodarki obiegu zamkniętego w sprzęcie objętym zakresem dyrektywy o ekoprojektowaniu.

Recykling rada programowa 31.01.2018.jpg

Recykling i Energia - Rada Programowa

Pierwsze spotkanie Rady Programowej miesięcznika Recykling i Energia za nami. Efekty dyskusji już w wydaniu marcowym. Członkiem gremium jest W. Konecki z CECED Polska. Nowy tytuł jest następcą znanego od lat pisma "Recykling". Nowe pismo na dwie radaktor prowadzące, panią Katarzynę Błachowicz  oraz panią Magdalenę Lipiecką.

kongres agd.jpg

Kongres AGD

Serdecznie zapraszamy na Kongres AGD, w dniach 23-24 maja 2018 r. w dawnej Fabryce Grohmana, siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

DSC_0514.2.jpg

Minister Emilewicz na Dyplomatycznym Otwarciu Roku

Jadwiga Emilewicz, Minister przedsiębiorczości i technologii, zaszczyciła Dyplomatyczne Otwarcie Roku. W. Konecki z CECED Polska miał możliwość rozmawiania z Panią Minister m.in. o promocji najbardziej efektywnych AGD. Coroczne wydarzenie jest jedną z inicjatyw Krajowej Izby Gospodarczej. Honorowym Patronatem objął je Minister Spraw Zagranicznych oraz Minister Rozwoju.

FKR1649.jpg

Wektory 2017 - Pracodawcy RP

13 stycznia, podczas Gali Wektory Pracodawców PL, dyrektor Konecki rozmawiał  z Premierem M.  Morawieckim m.in. o reprezentacji przedsiębiorców w organach Unii Europejskiej.  Nagrodę Super Wektora 2017 otrzymał Premier Morawiecki – za nakreślenie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz przekonanie do jej realizacji sił politycznych, a także oddanie w tym dokumencie należnego miejsca przedsiębiorcom. – Gdybym miał określić, jaka cecha łączy kraje, które odniosły największy sukces gospodarczy, to jest to niewątpliwie bardzo bliska współpraca administracji publicznej z przedsiębiorcami – powiedziął Premier Morawiecki.

PAIH logo.jpg

Wizyta w PAIH

Uczestniczyliśmy w spotkaniu z Prezesem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, panem Tomaszem Pisula. PAIH prezentował wizję swojej nowej roli we wspieraniu inwestorów w wejściu na polski rynek. Misją Agencji  jest również kreowanie pozytywnego wizerunku Polski w świecie oraz promocja polskich produktów i usług.

WK_podpisanie kodeksu etycznego onz_171215.jpg

Standard Programu Etycznego

12 grudnia odbyła się uroczystość przyjęcia Standardu, w ramach corocznej konferencji Programu Standard Etyki w Polsce, organizowanej wspólnie przez Global Compact Network Poland oraz Rzecznika Praw Obywatelskich. Podczas konferencji Standard ten został oficjalnie przyjęty przez Rzecznika Praw Obywatelskich oraz firmy oraz zrzeszenia branżowe, w tym CECED Polska, ZIPSEE „Cyfrowa Polska”, a także Akademię Leona Koźmińskiego.

unep grid 12.12.2017.jpg

Circular Economy. Zamykamy obieg!

Uczestniczyliśmy w piątym spotkaniu w ramach warsztatów „Circular Economy. Zamykamy obieg!”, które odbyły się 12 grudnia 2017 w Warsaw Spire. Gościem specjalnym był Wiceminister Środowiska odpowiedzialny za gospodarkę odpadami, pan Sławomir Mazurek. Spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem „Pieniądze i odpowiedzialność w Circular Economy”, jego organizatorem było Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Coca-Cola HBC, a gospodarzem wydarzenia firma JLL.

WZA CECED.PL 4.12.2017.2.jpg

Zgromadzenie członków CECED Polska

Wczoraj odbyło się Walne Zgromadzenie firm członkowskich CECED Polska. W spotkaniu uczestniczyli szefowie największych firm AGD w Polsce. Biuro CECED przedstawiło swoje sprawozdanie z działalności w roku 2017 oraz plany na rok 2018 (...)

jura.jpg

JURA członkiem CECED Polska

JURA Poland, dostawca najwyższej klasy ekspresów do kawy został nowym członkiem naszego związku producentów AGD, CECED Polska. Gratulujemy! To już27 firma AGD w gronie naszej organizacji.

Minist Energii logo.jpg

Spotkanie z Ministerstwem Energii o etykietach i ekoprojekcie

Przedstawiciele CECED Polska spotkali się z Wicedyrektorem oraz Głównymi Ekspertami z Departamentu Energetyki w Ministerstwie Energii. Przedstawiliśmy nasze obawy w związku z zaproponowanymi przez Komisję Europejską wymogami ekoprojektu dla sprzętu chłodniczego oraz zakresu przeskalowania etykiet energetycznych w roku 2020.

polit insight brexit.jpg

Branża AGD o #Brexit

Europejska branża AGD opublikowała analizę przedstawiającą wyzwania dla sektora w związku z #Brexit. W. Konecki z naszego Związku Producentów AGD uczestniczył wczoraj w kolacji z ambasadorem Wielkiej Brytanii poświęconej tej tematyce. Dzisiaj jesteśmy na dyskusji o #Brexit organizowanej w ramach Polityki Insight. Czytaj analizę branży AGD o #Brexit

 

arabia-saud-wk-171128.gif

Delegacja na Bliski Wschód

W dniach 27-28 listopada Dyrektor Generalny CECED Polska oraz Wiceprezes KIG, Wojciech Konecki, przewodniczył polskiej delegacji gospodarczej do Arabii Saudyjskiej i Bahrajnu. Podczas spotkań miało miejsce podpisanie pierwszego w historii memorandum rozpoczynajacego stosunki gospodarcze pomiędzy Polską i Bahrajnem. Wizyta dotyczyła  m.in. promocji polskich firm i eksporterów, w tym z branży AGD.

star.jpg

Przewodnik UE dla urządzeń gazowych

21 kwietnia 2018r. zaczną obowiązywać główne zapisy unijnego rozporządzenia ws. urządzeń spalających paliwa gazowe (tzw. Rozporządzenie GAR). Nowe przepisy zastąpiły dotychczasową Dyrektywę GAD dla urządzeń gazowych. Komisja UE opublikowała właśnie przewodnik dla producentów i importerów wyjaśniający pojawiające się wątpliwości co do okresu przejściowego, czyli do kwietnia 2018 roku. Drugim dokumentem jest zbiór pytań i odpowiedzi Komisji UE. Oba dokumenty poniżej.

wk tvp3.jpg

CECED w mediach: komentarz do inwestycji Miele

-Miele to bardzo istotny inwestor w skali europejskiej, mówił Wojciech Konecki ze Związku Producentów AGD CECED Polska dla telewizji TVP 3. Cały materiał poświęcony jest inwestycji Miele w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Wicepremier Morawiecki o AGD.jpg

Wicepremier Morawiecki o branży AGD

- Kolejna rewolucja branży AGD ma szansę pchnąć nas na nowe tory rozwojowe, mówił Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej o "Polska rewolucja w segmencie smart". Raport pokazuje potencjał branży AGD i RTV w Polsce. Organizatorem spotkania był ZIPSEE Cyfrowa Polska. Wypowiedź na YouTube: https://youtu.be/Ix8N-tR03Aw

miele mr.jpg

Ministerstwo Rozwoju: ogłoszenie inwestycji Miele

Dziś w Ministerstwie Rozwoju niemiecki koncern Miele oficjalnie dostał zezwolenie na inwestycję w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Produkcja nowoczesnych pralek ma ruszyć w 2020 r. Planowane nakłady to ponad 200 mln zł, już w pierwszym etapie pracę znajdzie 350 osób. Jak podaje Puls Biznesu, docelowo może tu pracować nawet 1500 osób. Miele to niemiecki producent AGD z segmentu premium.

KIG morawiecki.jpg

8 Kongres Innowacyjnej Gospodarki

- Czwarta rewolucja gospodarcza buduje zupełnie nowe perspektywy, mówił Wicepremier Morawiecki na otwarciu 8. Kongresu Innowacyjnej Gospodarki. Naszą branżę reprezentuje na tym wydarzeniu Wojciech Konecki. Organizatorem spotkania jest KIG, Krajowa Izba Gospodarcza. Więcej na https://kongresig.pl/

20171106_111937.jpg

Konferencja uzgodnieniowa o jawności życia publicznego

Branża AGD uczestniczyła w spotkaniu konsultacyjnym projektu ustawy o jawności życia publicznego. Zbyt krótki czas na analizę dokumentu, nieprecyzyjne zapisy oraz ujęcie zbyt różnych tematów w jednym dokumencie wywołało krytykę praktycznie całego środowiska organizacji pozarządowych. Autor zmian, Minister Mariusz Kamiński – członek Rady Ministrów, Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński przedstawił na otwarcie spotkania świerze zmiany oraz zapowiedział poddanie pod konsultację kolejnej, poprawionej wersji dokumentu.

ikona paragraf.png

Stanowiska branży AGD

CECED PL przedstawił swoje uwagi do projektu ustawy o jawności życia publicznego. Dokument ma zastąpić trzy dotychczasowe ustawy i dodatkowo wprowadza instytucję sygnalisty. Pomimo bardzo krótkiego czasu na konsultacje przedstawiliśmy swoje uwagi do kwestii związanych z prowadzeniem dialogu społecznego. Nasze zastrzeżenia budzą także mało precyzyjne zapisy dotyczące sygnalistów. Czytaj stanowisko...

meeting news.jpg

Zgromadzenie europejskich producentów AGD

W dniach 24-25 października odbyło się Walne Zgromadzenie CECED Europe. Równolegle odbyły się spotkania dywizji dużego i małego AGD oraz sprzętu klimatyzacyjno-grzewczego. W dyskusjach uczestniczyli przedstawiciele producentów sprzętu AGD oraz krajowych organizacji z branży AGD, w tym CECED Polska.

RAF_8409.jpg

CECED wyróżniony podczas dnia ONZ

Święto ONZ i obecność pełnej Rodziny ONZ w Polsce, stały się okazją do uroczystego wręczenia Certyfikatów uczestnictwa przedstawicielom firm i organizacji współpracujących w Partnerstwie na rzecz realizacji środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ Agendy 2030 Razem dla Środowiska. My także otrzymaliśmy certyfikat. Odebrał go nasz przedstawiciel, Zygmunt Łopalewski.

wk pkn 10.2017.jpeg

Spotkanie z niemieckim DKE

W. Konecki spotkał sie w niemiecką organizacją ds. standaryzacji, DKE. Reprezentuje onaNiemcy w europejskich i światowych organizacjach normalizacyjnych CENELEC, ETSI i IEC. W spotkaniu uczestniczył Prezes oraz Wiceprezes PKN, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego. Rozmawiano o europejskiem systemie standaryzacji.

EKMSP.jpg

Rusza Europejski Kongres MSP w Katowicach

"Uwolnić biznes" to hasło przewodnie panelu, który otworzył dzisiaj Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach. Gościem honorowym był Wicepremier Jarosław Gowin. Obecny był także prof. Maciej Chorowski, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. CECED reprezentuje Wojciech Konecki. Podczas Kongresu odbędzie się Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej z udziałem naszego przedstawiciela. http://ekmsp.eu/pl/program/program-kongresu/

wk polsat.jpeg

Problemy rynku pracy

- Chcemy rozmawiać o ułatwieniu zatrudnienia osób z zagranicy w Polsce, mówił W. Konecki w Biznes Informacjach Polsat News

pb1.png

Inwestycje AGD - suszarki

Jak podaje PB.pl, dzięki kolejnym inwestycjom BSH Sprzęt Gospodarstwa domowego łódzka suszarek do ubrań zwiększy od 2019 zdolności produkcyjne o 40 proc. Zakład, który jest jedyną tego typu fabryką Grupy BSH na świecie, planuje zwiększyć zatrudnienie o 10 proc. Również w Łodzi mieści się jedyne R&D suszarek tego koncernu. Sprzęt ten jest eksportowany do Europy, ale i też na cały świat, także do Chin. Więcej w PB.pl

klimatyzator.jpg

F-gazy - nowe przepisy

23 września weszłą w życie nowelizacja ustawa o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych. Najistotniejsze zmiany:

ZSEE 2016.jpg

GIOŚ ocenił system gospodarki elektroodpadami w 2016

Do systemu recyklingu elektroodpadów trafiło w 2016 r. rekordowe ponad 6 kg na mieszkańca, wynika z najnowszego raportu Głównego Inspektora o rynku ZSEE. Ponad 60% tej masy stanowi sprzęt AGD. - To już dziesiąty raport o gospodarowaniu zużytym sprzętem. Dzięki ogromnym nakładom producentów zbieramy rocznie w Polsce nie 10 tys. ton jak w 2006 roku, ale 232 tys. ton zużytego sprzętu. To wielkie przedsięwzięcie, także logistyczne. W przypadku AGD ponad 80% zebranego sprzętu jest poddawane recyklingowi. Producenci AGD poprzez rozwój systemu elektroodpadów budują w Polsce gospodarkę obiegu zamkniętego, mówi W. Konecki z CECED PL. Czytaj raport GIOŚ

whirpool centrum uslug.jpg

Whirlpool otworzył centrum usług wspólnych

W biurowcu Nowa Fabryczna otwarte zostało w czwartek Centrum Usług Wspólnych dla Finansów firmy Whirlpool w regionie EMEA, czyli obszarze obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę. W łódzkiej placówce zatrudnionych zostało 270 osób 14 narodowości, mówiących 15 językami. Zostali przeniesieni z oddziałów firmy w Dublinie, Dehli i Fabriano, a także wchłonięci z Centrum Usług Wspólnych Indesit Company. Więcej: 
http://www.dzienniklodzki.pl/strefa-biznesu/a/centrum-whirlpool-w-biurowcu-nowa-fabryczna,12552898/
iie - zsee - spotkanie 3.10.2017.jpg

Z cyklu Systemowe rozwiązania gospodarki obiegu zamkniętego dla biznesu

Instytut Innowacyjnej Gospodarki i Koalicja rECOnomy zorganizowały czwartą debatę z cyklu „Systemowe rozwiązania gospodarki obiegu zamkniętego dla biznesu”. Dzisiejsze spotkanie było poświęcone tym razem tylko elektroodpadom. Oprócz CECED uczestniczyli w nim przedstawiciele innych branż producenckich, recyklerów, organizacji odzysku oraz stowarzyszeń ekologicznych.

20170926_093647.jpg

Zamykamy Obieg! - warsztaty UNEP GRID

R. Maj reprezentował branżę AGD podczas kolejnego spotkania z cyklu warsztatów dotyczących Gospodarki Obiegu Zamkniętego "Zamykamy obieg!". tym razem tematem przewodnim było przygotowanie do ponownego użycia oraz naprawialność wyrobów. Uczestnicy warsztatów dyskutowali nad wizją systemu w tym zakresie oraz potrzebą najistotniejszych zmian. Prezentacje wprowadzające przygotował D. Dobek z ZIPSE Cyfrowa Polska oraz G. Adamski z Kampanii Piwowarskiej. Organizatorem był UNEP GRID z Warszawy. Gospodarzem wydarzenia był Samsung Electronics Polska. Więcej na http://gridw.pl/

20170921_111149_www1.jpg

V Kongres Serwisów AGD - podsumowanie

21 września do podwarszawskich Falent zjechali właściciele 80 firm serwisowych oraz przedstawiciele największych firm AGD. Łącznie 100 firm i ponad 130 osób gościło na kolejnym Kongresie Serwisów AGD.  Ta ogólnopolska impreza jest organizowana od pięciu lat przez Związek Producentów AGD, CECED Polska, wspólnie czołowymi firmami AGD: Amica, Beko, BSH, Candy, Electrolux, Gorenje, Samsung, Vorwerk oraz Whirlpool.

20170922_132535.jpg

Spotkanie z przedstawicielem Komisji UE

W Ministerstwie Rozwoju odbyła się debata nad Europejskim Aktem o Dostępności. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego zapytania przedstawiciela Komisji Unii Europejskiej o zapisy procedowanego obecnie projektu tego dokumentu. W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja Departamentu Spraw Europejskich Ministerstwa Rozwoju. CECED Polska reprezentował Radosław Maj.

ZPP.jpg

Debata o GOZ w ZPP

Branża AGD uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym przyszłego systemu gospodarowania odpadami. Dyskutowano rozwiązania strategiczne. Organizatorem platformy dialogowej był Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, ZPP 

KP Wrocław otwarcie fabryki.jpg

Otwarcie dwóch fabryk BSH we Wrocławiu

Konrad Pokutycki, Prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. otworzył dziś dwie nowe fabryki AGD we Wrocławiu. CECED jest gościem wydarzenia. Inwestycja warta jest 500 mln zł, a docelowo pozwoli na roczną produkcję ok 2 mln sztuk najnowszych modeli piekarników i lodówek marek Bosch i Siemens. BSH inwestuje także w centrum R&D w Łodzi. Nowa inwestycja rusza w lutym przyszłego roku, a jej koszt to ok. 80 mln zł. – To szansa na rozwój zawodowy dla inżynierów i projektantów z Polski, którzy już teraz mają swój udział w projektowaniu i produkcji urządzeń, eksportowanych na cały świat – mówi Konrad Pokutycki, prezes BSH w Polsce.

fundusze europejskie.jpg

Europejskie Fundusze na rzecz Rozwoju

W. Konecki był panelistą na Kongresie Pracodawców RP, Europejskie Fundusze na rzecz Rozwoju. CECED Polska uczestniczył w dyskusji o szkoleniach pracowników. Kongres otworzył Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski oraz Minister Jerzy Kwieciński.

20170908_161555.jpg

Kolejna inwestycja branży AGD - Amica

Amica S.A. otworzyła w piątek we Wronkach k. Poznania najwyższy w Polsce magazyn wysokiego składowania - 46,5 m wysokości, 136 m długości i prawie 6,5 tys. mkw powierzchni. Magazyn jest obsłuygiwany przez roboty. Wewnątrz może się pomieścić 230 tys. urządzeń dużego AGD. Koszt inwestycji to 57 mln zł.

banery_CECED-01.jpg

Kongres Serwisów AGD

Już za 2 tygodnie kolejny Kongres Serwisów AGD. Spodziewamy się ponad setki przedstawicieli największych firm serwisowych z całej Polski. Celem wydarzenia jest wspieranie firm MŚP z zdobywaniu wiedzy o aktualnych zmianach w dziedzinach kluczowych dla tej działalności (prawo konsumenta, bezpieczeństwo danych, gospodarka obiegu zamkniętego...). Kongres jest wspólną inicjatywą następujących członków naszego związku, firm: Amica, Beko, BSH, Candy, Electrolux, Gorenje, Samsung, Vorwerk oraz Whirlpool. Obecni będą także inni producenci AGD. Więcej na http://cecedpolska.pl/pl/nasze-tematy/kongres-serwisow-agd.html

jedynka radio.png

CECED w mediach

Dyrektor Generalny CECED wypowiadał się dziś o ekoprojekcie dla odkurzaczy w Polskim Radiu 1 oraz Polskim Radiu 24. Wyjaśniał korzyści dla konsumentów oraz środowiska jakie przyniosą zmiany minimalnych parametrów wydajności tych urządzeń. – Spełniające nowe wymogi odkurzacze będą co najmniej tak samo skuteczne, jak te poprzednie o większej mocy nominalnej – mówi Wojciech Konecki. Wiecej o ekoprojekcie odkurzaczy  www.cecedpolska.pl/rozwijamyskutecznosc

logo akcji.jpg

Odkurzacze 900W - rozwijamy skuteczność, nie moc

Z dniem 1 września zaczną obowiązywać nowe unijne przepisy dla odkurzaczy . Zaostrzają one minimalne parametry decydujące o wpływie tych urządzeń na środowisko. W konsekwencji wprowadzać do obrotu, czyli importować i produkować na rynek Unijny będzie można odkurzacze z mocą znamionową poniżej 900W. Zdaniem producentów już nie moc, ale innowacyjność w powiązaniu z jakością decyduje o skuteczności odkurzaczy. Główne korzyści czerpią z tego konsumenci i środowisko.

ZPP.jpg

Wizyta w ZPP

Dzisiaj gościliśmy z wizytą u pana M. Nowackiego, Wiceprezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, ZPP. Spotkanie pozwoliło na wymianę doświadczeń. Odbyto także rozmowy dotyczące ewentualnego rozpoczęcia współpracy. 

rzeczpospolita_logo_2013[1].png

CECED w mediach: Lokalne hity eksportowe

– Regionalne klastry skupiające firmy z określonej branży dopiero się u nas tworzą. Często impulsem są specjalne strefy ekonomiczne – mówi dla Rzeczpospolitej Wojciech Konecki, dyrektor generalny CECED Polska, związku producentów AGD. Artykuł poświęcony jest eksportowi artykułów z Polski.

mr.gov logo.jpg

Dyskusja z Ministerstwem Rozwoju o branży AGD w Polsce

W Ministerstwie Rozwoju W.Konecki spotkał się z dyrektorem Departamentu Innowacji Janem Filipem Staniłko, naczelnikiem Krzysztofem Zarębą oraz radcą Maciejem Lachowskim. Poruszano kwestie dotyczące m.in. zatrudnienia w przemyśle AGD (zmian demograficznych, migracji, podaży siły roboczej), kształcenia dualnego, stref i klastrów branżowych, potencjalnego wsparcia inwestycji w produkcję oraz BiR, przemysłu 4.0, wsparcia produktów efektywnych energetycznie, komunikacji z przedstawicielami branży.

A09A8631 www.jpg

CECED w Ministerstwie Energii

Wojciech Konecki spotkał się z Sekretarzem Stanu Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Kazimierzem Smolińskim oraz Podsekretarzem Stanu, Andrzejem Piotrowskim z Ministerstwa Energii. Przedstawił stanowisko oraz projekt możliwego wsparcia szybszej wymiany sprzętu AGD w ramach programu walki z ubóstwem energetycznym.

Ptak-Expo-Logo.jpg

Rozmowy z EXPO PTAK

Przedstawiciel CECED spotkał się z dyrekcją PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie. Omawiano program oraz przygotowania do targów i cyklu konferencji, które odbędą się 13-15 kwietnia 2018 roku. CECED obejmie patronat nad częścią merytoryczną wydarzenia.

Więcej o PTAK WARSAW EXPO https://warsawexpo.eu/o-firmie/

zpgo.png

Spotkanie z ZPGO

Przedstawiciel Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami, Członek Zarządu
Piotr Maciejewski, gościł w biurze CECED. Omawiano stan prac legislacyjnych oraz stanowiska dotyczące gospodarki obiegu zamkniętego GOZ. Ustalono plan wspólnych działań.

ikona paragraf.png

Stanowisko ws nowelizacji ustawy CIT

CECED przekazał Ministerstwu Finansów uwagi to projektu zmian w opodatkowaniu przedsiębiorców. Dotyczą one kwestii rozliczania usług niematerialnych, np. reklamy, opodatkowania biur i definicji kosztów pośrednich. Dokument w zakładce Stanowiska branży.

20170712_124843.jpg

Pracodawca – kluczowy partner zmian w kształceniu zawodowym

R. Maj z CECED PL uczestniczył w Konferencji MEN „Pracodawca – kluczowy partner w kształceniu zawodowym” z przedstawicielami pracodawców. Ponad 200 osób wysłychało propozycji zmian szkolnictwa branżowego w Polsce oraz roli pracodawców w tym obszarze kształcenia. W konferencji uczestniczyli: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jadwiga Emilewicz, przedstawiciele środowiska pracodawców i specjalnych stref ekonomicznych.Wiecje na stronach MEN

 

Krajowa-Izba-Gospodarcza-Monaco.jpg

CECED we władzach KIG

Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska został dziś wybrany na Wiceprezesa Krajowej Izby Gospodarczej. Kandydatura, zgłoszona przez pana Janusza Steinhoffa uzyskała jednogłośne poparcie. Gratulujemy!

Resized_20170626_151632 (002).jpg

GA CECED Europe

Dzisiaj rozpoczęły się obrady w związku z corocznym zgromadzeniem europejskich producentów AGD w CECED Europe. Pierwszego dnia odbyło się spotkanie krajowych stowarzyszeń AGD. W kolejnych dniach czekają nas spotkania w grupach małego AGD, sprzętu wentylacyjnego, dużego AGD oraz Walne Zgromadzenie. Polskę reprezentuje Wojciech Konecki

meeting news.jpg

Rada i Walne ElektroEko

Akcjonariusze organizacji odzysku ZSEE, ElektroEko S.A. zatwierdzili dziś dokumenty finansowe Spółki za rok 2016 i udzielili absolutoria członkom Zarządu. Walnemu przewodniczył W. Konecki z CECED.PL

meeting news.jpg

Spotkanie grupy roboczej GOZ ds. edukacji

CECED brał udział w spotkaniu grupy roboczej GOZ przy Ministerstwie Rozwoju  ds. edukacji i promocji. Kontynuowano dyskusję nad rolą administracji państwowej w promowaniu postaw konsumenckich wpisujących się Gospodarkę Obiegu Zamkniętego

meeting news.jpg

Komitet Oświaty KIG

R. Maj reprezentował dziś AGD na posiedzeniu Komitetu Oświaty i Szkolnictwa Zawodowego w Krajowej Izbie Gospodarczej. Dyskutowano nad wynikami kontroli NIK i postulatami KIG w związku z reformą edukacji szkolnictwa zawodowego

wk cenelec 06.2017.jpg

W. Konecki wybrany do władz CENELEC

Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska - Związek Pracodawców AGD został dziś wybrany do Rady Administracyjnej #CENELEC, Europejski Komitet Normalizacyjny Elektrotechniki. Tę dodatkową funkcję będzie pełnił przez 2 letnią kadencję w latach 2018-2020. Więcej o CENELEC: https://www.cenelec.eu/

pr24.gif

CECED w PR24 o etykietach

− Szacujemy, że nowe etykiety pojawią się w sklepach w 2020 r., i dotyczyć to będzie pralek, lodówek oraz zmywarek, mówił Radosław Maj w Polskim Radiu 24. - Już teraz potrzebna jest jednak lepsza edukacja konsumentów o etykietach, aby zapewnić płynne przejście podczas zmiany etykiet, dodaje. Wspomniano o obawach w związku z tworzoną bazą danych produktu. CECED podkreślał, że warto także kłaść nacisk na informowanie o potencjale oszczędności z wymiany przestarzałego energochłonnego AGD. Cały wywiad dostępny pod linkiem http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1779514,Za-3-lata-nowe-etykiety-energetyczne-na-sprzecie-AGD-Zamiast-plusow-beda-literki

etykieta.jpg

Parlament UE poparł kompromis ws. etykiet energetycznych

Parlament Europejski poparł kompromis instytucji unijnych w sprawie nowego Rozporządzenia ramowego o etykietach energetycznych. Nowe przepisy mają wejść w życie jeszcze w tym roku. Wprowadzają one m.in. zasady wprowadzania etykiet i harmonogram przeskalowywania etykiet obecnie stosowanych na urządzeniach AGD. Przewidujemy, że ustanowione zgodnie z rozporządzeniem nowe etykiety dla pierwszych produktów, czyli pralek, zmywarek i chłodziarek  pojawią się w sklepach około 2020 roku.

ORA_(1234).jpg

CECED na otwarciu Centrum R&D Samsung

W.Konecki z CECED PL uczestniczył w uroczystym otwarciu Centrum R&D Samsung w Warsaw Spire w Warszawie. Spotkanie zaszczycił Wicepremier i Minister Edukacji J. Gowin. Gości powitał nowy prezes Samsung Electronics, Joseph Kim.

meeting news.jpg

Projekt Międzynarodowych Targów Elektroniki

CECED uczestniczy w pracach programowych międzynarodowych targów elektronicznych, które odbędą się w dniach 12-15 kwietnia 2018 roku. Tej największej w naszym regionie imprezie konsumenckiej towarzyszyć będzie szereg imprez i spotkań biznesowych.

170605 pige wk.jpg

25-lecie Elektrotechnika

Na obchodach 25 lecia Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki CECED Polska został wyróżniony specjalnym medalem. W tej szczególnej uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, KIG, Federacji Konsumentów oraz wielu izb i stowarzyszeń branżowych

20170608_142007.jpg

Kodeks dobrych praktyk branży elektrotechnicznej

Istniejący od kilku lat Kodeks dobrych praktyk sprzedaży AGD posłużył za wzór do stworzenia Kodeksu dobrych praktyk branży elektrotechnicznej. Dokument podpisali uroczyście dzisiaj przedstawiciele kilku sektorów, w tym CECED Polska - Związek Producentów AGD, PIGE - Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki, SHE - Związek Pracodawców Dystrybucji Elektrotechniki oraz PZPO - Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Inicjatywę poparła m.in. Federacja Konsumentów i PKN.

nik logo.png

Raport NIK o elektroodpadach / ZSEE

NIK opublikował dziś raport oceniający system gospodarowania elektroodpadami w Polsce. Główne wnioski to zbyt słaby nadzór oraz nieprzestrzegania ustawowych minimalnych standardów przez zakłady przetwarzania. Raport potwierdza powtarzane od wielu lat zastrzeżenia CECED Polska. W naszej ocenie rozwiązaniem jest postulowany od kilku lat minitoring systemu. "Podmioty zajmujące się zbieraniem i przetwarzaniem, nie przestrzegają przepisów w zakresie swojej działalności. Brakuje standardów przetwarzania elektroodpadów, a system sprawozdawczy o ZSEE nie jest źródłem rzetelnych i wiarygodnych danych." 

20170605_145817_edited.jpg

Walne Zgromadzenie CECED

5 czerwca nasze Walne Zgromadzenie jednogłośnie wybrało Konrada Pokutyckiego, Prezesa BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. o.o. na Prezesa Związku Producentów AGD, CECED Polska. Wraz z Dyrektorem Generalnym będzie on tworzył Zarząd kierujący pracami stowarzyszenia. Konrad Pokutycki funkcję Prezesa CECED pełnił poprzednio w latach 2009-14. Nowy Prezes zastąpił na tym stanowisku Adam Cicha, szefa Electrolux na region Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu. Do grona Komitetu Sterującego wybrano Tomasza Sypytkowskiego, Prezesa Electrolux Poland Sp. z o.o. Podczas spotkania zdecydowano także o przyjęciu firmy Maan. Uczestnicy zatwierdzili sprawozdanie finansowe i wykonanie budżetu oraz udzielili absolutoria organom związku za rok 2016. W. Konecki oraz R. Maj przedstawili sprawozdanie z działalności organizacji oraz nakreślili najbliższe wyzwania legislacyjne stojące przed branżą AGD

Maan www.jpg

Firma Maan Sp. z o.o. członkiem CECED Polska

Polski producent okapów, firma Maan Sp. z o.o. przystąpiła do CECED Polska. Ta rodzinna firma z Pruszkowa prowadzi są działalność od 1989 roku. Obecnie zatrudnia 250 osób i wytwarza okapy na zasadzie OEM dla innych firm oraz sprzedaje pod własną marką. Spółka z powodzeniem eksportuje swój sprzęt na wiele rynków w Europie. Maan to 27 firma w gronie CECED Polska. Więcej na Maan.pl

20170605_193825 (002).jpeg

20-lecie ŁSSE

5 czerwca w Łodzi odbyła się gala uświetniająca jubileusz 20-lecia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której jednym z największych inwestorów jest branża producentów AGD (głównie Whirlpool/Indesit oraz BSH). Specjalne wyróżnienie otrzymało BSH, a statuetkę odbierał Prezes Konrad Pokutycki.

18901060_1386303271436006_1717054601_o.jpg

O etyce w biznesie w Ministerstwie Rozwoju

W. Konecki reprezentował branżę AGD na spotkaniu poświęconym możliwości zastosowania elementów etyki biznesu oraz CSR w zamówieniach publicznych. W spotkaniu uczestniczył wiceminister Haładyj,inni przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i CBA . Spotkanie, które odbyło się w Minist rstwie Rozwoju współorganizowane  było przez UN Global Compact. 

Bez nazwy.jpg

CECED na Walnym Zgromadzeniu KIG

25 maja odbyło się Walne Zgromadzenie Krajowej Izby Gospodarczej.  Podczas spotkania przyjęto Misję i Strategię KIG oraz wybrano na nową kadencję Prezesa A. Arendarskiego i Przewodniczącego Rady, J. Steinhoffa. W. Konecki, Wiceprzewodniczący Rady KIG, odbył podczas wydarzenia indywidualne rozmowy z gośćmi Walnego, m.in. z Premierem M. Morawieckim oraz Ministrem M. Haładyj.

statistics down 2.jpg

Raport o produkcji AGD za kwiecień

Mocny spadek produkcji zmywarek i pralek wpłynął na cały wynik produkcji AGD w kwietniu. Od początku roku łącznie powstało 7,3 mln szt. dużego sprzętu w Polsce, o 2 procent mniej niż przed rokiem

BSH_photo+-+465.jpg

Kolejna inwestycja branży AGD w R&D w Polsce

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego dostał już szóste zezwolenie na inwestycję w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE). Ale nie buduje kolejnej fabryki, lecz centrum badawczo-rozwojowe za 80 mln zł. - Firmy z branży AGD otwierają i rozwijają u nas nie tylko zakłady produkcyjne, ale również centra badawczo-rozwojowe i centra usług. Często biznes współpracuje na tym polu z uczelniami, komentuje na łamach Pulsu Biznesu Marek Michalik, prezes ŁSSE. Więcej ... 

20170524_131205.jpg

O zużytym sprzęcie w Sejmie

Przewodniczący poseł D. Piontkowski poprowadził dyskusję o wyzwaniach zużytego sprzętu podczas sejmowej komisji ds. monitorowania odpadów. Uczestniczyła w nim większość rynku ZSEE. Resort reprezentował Minister S. Mazurek odpowiadający za tematy związane z gospodarowaniem odpadami. Uczestnicy postulowali m.in. wprowadzenie monitoringu przemieszczania odpadów w czasie rzeczywistym, obowiązkowe standardy, oraz zgłosili palące praktyczne problemy,  jak kwestie odbioru starego sprzętu w miejscu dostawy nowego. R. Maj z CECED dodał do postulatów podjęcie próby analizy ile faktycznie wytwarza się elektroodpadów w Polsce na podstawie najnowszej metodologii Komisji UE oraz uwzględnianie standardów przygotowania do ponownego użycia w dyskusji nad standardami o przetwarzaniu.

circular economy jpg.jpg

Grupa GOZ

Dzisiaj miało miejsce kolejne spotkanie grupy roboczej Gospodarki Obiegu Zamkniętego ds. odpadów. Dyskusję moderuje Ministerstwo Rozwoju. W. Konecki podczas prezentacji wprowadzającej przedstawił koncepcję Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta na przykładzie branży AGD. Nasz sektor może się pochwalić wieloletnim już doświadczeniem w zakresie zrównoważonej produkcji i recyklingu urządzeń, czego efektem są znaczące korzyści dla środowiska.

meeting news.jpg

KIS 11

Dziś odbyło się posiedzenie grupy roboczej KIS 11 z udziałem przedstawicieli Ministerstw i ekspertów w dziedzinie gospodarowania odpadami. Krajowe Inteligentne Specjalizacje (KIS) wskazują obszary o najwyższym potencjale naukowym i gospodarczym w skali kraju. Projekty z tego zakresu są priorytetowe w programach operacyjnych na lata 2014-2020. KIS 11 to obszar tematyczny dotyczący Minimalizacji wytwarzania odpadów. Właśnie w ramach niego działa grupa robocza KIS 11.

forum_agd_3 www.jpg

FORUM PRODUCENTÓW I DOSTAWCÓW AGD

- Polski rząd zna wartość branży AGD, która, podobnie jak motoryzacyjna, wywołuje efekt klastrowości. Firmy z branży AGD otwierają i rozwijają tu nie tylko zakłady produkcyjne, ale również centra badawczo - rozwojowe - powiedział wicepremier Piotr Gliński podczas Międzynarodowego Forum AGD odbywającego się w dniach 16-17 maja w Łodzi. W. Konecki, Dyrektor Generalny CECED zaprezentował uczestnikom Forum podsumowanie liczb i trendów w przemyśle AGD. Odbyliśmy także wiele indywidualnych rozmów m.in. z wicepremierem Glińskim. CECED.PL objął patronat nad wydarzeniem. 

20170511_132927.jpg

Goods Industry Mixer - podsumowanie

Branża AGD jest jednym z 2 filarów przemysłu w regionie, a Dolny Śląsk wyrasta na lidera w produkcji tego sprzętu w Polsce, można było usłyszeć podczas pierwszej edycji White Goods Industry Mixer we Wrocławiu. Wydarzenie, poza częścią oficjalną zapewniało harmonogram rozmów kontrahentów przy stolikach. Na Stadion Miejski przybyło ponad 200 uczestników z ponad 90 firm, w tym 8 producentów sprzętu AGD i licząca ok. 70 osób delegacja włoskich przedsiębiorców. CECED.PL był partonatem przedsięwzięcia.

circular economy jpg.jpg

Circular Economy - Instytut Innowacyjna Gospodarka

Dyrektor Konecki reprezentował branżę AGD spotkaniu Instytutu Innowacyjna Gospodarka i Koalicji rECOnomy, mającym na celu identyfikację barier, problemów i wyzwań stojących przed wdrożeniem pakietu circular economy. Spotkania prowadzone odbywało się z udziałem przedstawicieli administracji publicznej, firm, ekspertów i naukowców. Podczas spotkania dyskutowano o tym, w jaki sposób projekt pakietu circular economy wpłynie na rozwój gospodarczy kraju i poszczególnych sektorów gospodarki.

circular economy jpg.jpg

Ekoprojekt w obiegu zamkniętym

R. Maj prezentował ekorpojekt w branży AGD podczas warsztatów UNEP-GRID poświęconych ekoprojektowaniu w gospodarce w obiegu zamkniętym. W spotkaniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele branż RTV i IT oraz opakowań. Konkluzje ze spotkania zostaną przekazane Ministerstwu Rozwoju. Gospodarzem spotkania była firma BASF.

20170426_092251 (002).jpg

Konstytucja Biznesu - spotkanie konsultacyjne

CECED uczestniczył dziś w spotkaniu konsultacyjnym Prawa przedsiębiorców, czyli głównego dokumentu w ramach tworzonej przez Ministerstwo Rozwoju Konstytucji Biznesu. Spotkanie prowadził Podsekretarz Stanu, pan Mariusz Haładyj.

forum.png

#InwestForum: Za dużo starych lodówek

- W ciągu 10 lat podnieśliśmy efektywność sprzętu AGD o 40-50%. Problemem jest nie tyle efektywność, ile praca starych urządzeń w gospodarstwach domowych, mówił Zygmunt Łopalewski z Whirlpool podczas sesji "Smart home and smart industry" podczas Forum Inwestycyjnego w Tarnowie

baner-mixeragd-.jpg

White Goods Industry Mixer Wrocław

CECED objął patronatem White Goods Industry Mixer, miejsce spotkań i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych pomiędzy producentami i poddostawcami. Obecny będzie także świat nauki, przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej i szkół zawodowych z Dolnego Śląska. Wydarzenie odbędzie się 11 maja we Wrocławiu. Organizuje je Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA. 

Samsung.jpg

Samsung otwiera inkubator dla start-upów w Rzeszowie

W Polsce mamy największe R&D koncernu poza Azją, w którym produkujemy oprogramowanie dla sprzętu na całym świecie, także dla AGD, mówił Jacek Łęgiewicz z Samsung Electronics Polska podczas inauguracji inkubatora dla start-upów w Rzeszowie. We współpracy z tamtejszą politechniką i Doliną Lotniczą koncern będzie wspierać młode innowacyjne firmy w dziedzinie Internetu Rzeczy. Więcej na http://www.telix.pl/artykul/samsung-przeznaczy-miliard-dolarow-na-rozwoj-iot-inwestycje-takze-w-polsce-3,79215.html

circular economy jpg.jpg

Zespół ds. GOZ

CECED uczestniczył w inauguracyjnych spotkaniach dwóch z czterech zespołów powołanych przez Ministerstwo Rozwoju w celu wypracowania Mapy drogowej gospodarki obiegu zamkniętego w Polsce. Będziemy brali udział w dyskusji grup dla odpadów oraz dla edukacji ekologicznej.

KT 63 2017.jpg

Posiedzenie KT 63 PKN

Komitet Techniczny KT 63 do spraw urządzeń powszechnego użytku uczestniczy w procesie tworzenia europejskich norm bezpieczeństwa produktów. Jak co roku odbyło się spotkanie wszystkich uczestników grupy.  Dyskutowano nad aktualnymi pracami komitetu. Pan K. Woźny z Whirlpool przedstawił sprawozdanie z aktywności KT 63 w analogicznym komitecie europejskiej organizacji CENELEC.

IMG_6913.jpg

12. Konferencja Recyklingu ZSEE za nami

12 kwietnia odbyła się kolejna, 12. Konferencja Recyklingu ZSEE. Spotkanie otworzył GIOŚ, M. Haliniak, oraz organizatorzy, CECED PL oraz Abrys. Jednym z głównych punktów programu konferencji był panel dyskusyjny z udziałem m.in. Ł. Sosnowskiego (Ministerstwo Rozwoju), G. Skrzypczaka (ElektroEko), M. Kanownika (ZIPSEE), A. Arendarskiego (KIG) i posła Dariusza Piontkowskiego, Przewodniczącego sejmowej Podkomisji ds. Monitorowania Odpadów. – Elektrorecykling może stać się polską specjalizacją i nowoczesnym przemysłem. To kopalnia surowca, dodatkowe miejsca pracy i ochrona środowiska w najlepszej wersji. To także sposób na realizację celów unijnych oraz spełnianie obowiązków producentów w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym – mówi Wojciech Konecki.

wk - tv rzepa.jpg

ceced.pl w #Rzecz o biznesie

 - Doszliśmy do etapu, gdzie zapraszamy inwestycje nie tylko dotyczące fabryk i produkcji, ale też R&D, czyli wszystkich centrów badawczo-rozwojowych. Już w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu powstały takie centra i one kooperują z ośrodkami uniwersyteckimi – przypomina W. Konecki w wywiadzie dla #Rzecz o biznesie TV Rzeczpospolita. Dyskusja z redaktorem M. Piaseckim dotyczyła m.in. produkcji sprzetu AGD w Polsc.  

Więcej na http://www.rp.pl/Biznes/170409629-RZECZoBIZNESIE-Wojciech-Konecki-Lodowka-zastapi-telewizor.html#ap-1. Fragment video na https://www.youtube.com/watch?v=pGllkImcoI0&list=PL0UcRoFyuM7TQ0Ll7E-yhpBrxLedGBlCe&index=1

gorenje_logotype (14).jpg

Szkolenie w Gorneje

Zespół CECED Polska uczestniczył w spotkaniu Gorenje w Ożarowie. Zaprezentowano i omówiono zasady Polityki Compliance CECED Polska oraz postęp w pracach nad przepisami unijnymi dotyczącymi etykietowania oraz ekoprojektu.

ucimu-logo.png

Wizyta UCIMU

Nasze biuro odwiedzili przedstawiciele UCIMU, włoskiej organizacji zrzeszającej producentów narzędzi przemysłowych. Włoskiej delegacji towarzyszyła Agencja Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich, ICE. Rozmawiano o polskim przemyśle AGD i inwestycjach rozwojowych.

sell-in 170329 small.jpg

SELL-IN Panel - spotkanie

Mamy za sobą tradycyjne, coroczne spotkanie uczestników panelu statystycznego sell-in. Projekt prowadzi CECED Polska wspólnie z Bisnode już od ponad 10 lat. Zebrane firmy dyskutowały o definicjach grup produktowych oraz o dodaniu nowych grup AGD do panelu, np. oczyszczaczy powietrza, czy pralko-suszarek.

meeting news.jpg

Spotkanie grupy SERWISY

Dziś odbyło się spotkanie naszej grupy roboczej szefów serwisów i działów obsługi klienta. Dyskutowano o programie i lokalizacji kolejnego Ogólnopolskiego Kongresu Serwisów AGD. Wydarzenie ma charakter edukacyjny i będzie organizowane przez CECED Polska już po raz piąty. Wydarzenie odbędzie się we wrześiu tego roku.. Tematy podejmowane podczas imprezy to prawo konsumenckie, elektroodpady, czy szkolnictwo zawodowe oraz wsparcie zatrudnienia.

meeting news.jpg

Posiedzenie Komitetu Sterującego CECED.PL

Wczoraj odbyło się zaplanowane podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia posiedzenie Komitetu Sterującego CECED.PL. Dyskutowano nad możliwościami realizacji kampanii informacyjnych o AGD w związku ze zmianami w etykietowaniu oraz ekoprojektowaniu produktów. Dyrektor Generalny przedstawił sprawozdanie z biezącej działalności Związku.

pkn.png

Rozmowy z PKN

W. Konecki rozmawiał dziś z Dyrektor PKN ds. Relacji Zewnętrznych na temat bliższej współpracy z organizacją CENELEC w ramach prac normalizacyjnych.

weee jpg.jpg

Dziennik Gazeta Prawna: Elektrośmieci do poprawki

W Dzienniku Gazecie Prawnej ukazałsię artykuł poświęcony zapisom Ustaway elektroodpadoowej dotyczacymi odbioru ZSEE z domu. Obecnie kupujący sprzęt elektroniczny może żądać zabrania wysłużonego. Problem pojawia się, gdy kurier odmawia, a odpowiedzialność spada na sprzedawcę. Eksperci podkreślają, że może to doprowadzić do sytuacji....

 

unep grid.jpg

Warsztaty ws. circular economy

Uczestniczyliśmy dziś w warsztatach poświęconych wyzwaniom stojącym przed gospodarką w obiegu zamkniętym. Spotkanie zorganizowała organizacja UNEP/GRID w ramach rozpoczynającej się inicjatywy Partnerstwo na rzecz realizacji środowiskowych celów zrównoważonego rozwoju. Zaproszeni uczestnicy ...

Logo_Ewaster.jpg

Szkolenie „Specjalista ds. recyklingu i ponownego użycia e-odpadów"

R. Maj z CECED Polska prowadził pierwszy moduł pilotażowego szkolenia „Specjalista ds. recyklingu i ponownego użycia e-odpadów". Prezentacje dotyczyły kwestii pradowastwa odpadowego oraz minimalnych standardów przetwarzania i przygotowanai do ponownego użycia. Projekt realizowany przez Instytut Badań Edukacyjnych ma na celu wyposażenie uczestników w wiedzę, umiejętności i kompetencje potrzebne do uzyskania kwalifikacji „Specjalisty ds. recyklingu i ponownego użycia e-odpadów”.

KIG konferencja audyty zsee 2.jpg

Relacja z konferencji o audytach branży ZSEE

Główny Inspektor Środowiska M.Haliniak otworzył dziś konferencję poświęconą audytom uczestników rynku elektroodpadów. Spotkanie zorganizowała Krajowa Izba Gospodarcza. CECED Polska był partnerem spotkania. Obecni byli także przedstawiciele zakładów przetwarzania oraz organizacji odzysku. Relacja ze spotkania...

DSC_1582_korekta.jpg

Podsumowanie 2016 w branży AGD

Europejska branża AGD zatrudnia bezpośrednio i pośrednio prawie 1 mln osób, w tym ok 74 tys. w Polsce. Krajowy przemysł osiąga przychody prawie 5 mld euro, ponad 1% PKB Polski. CECED Polska zaprezentował dziś na konferencji prasowej raport o wkładzie przemysłu AGD w rozwój europejskiej gospodarki. Dokument powstał w ramach strategii Home Appliance 2025 #HA2025. W. Konecki przedstawił także podsumowanie wyników polskiego przemysłu i rynku AGD w roku 2016. Materiały w konferencji...

 

20170111_135924 (002).jpg

AGD w mediach: wyiad z A. Cich

"Polakom po prostu się chce" to tytuł wywiadu Rzeczpospolitej z 11 stycznia z panam Adamem Cichem, Dyrektorem Generalnym Electrolux na Europę Środkową, Rosję i Centralną Azję. "Na 5 tys. pracowników Electroluxu w Polsce aż tysiąc to pracownicy umysłowi. (...) Krok po kroku udaje nam się tworzyć organizacje, które nie tylko produkują sprzęt. Ideałem byłoby stworzenie klastrów (...)" . Cały wywiad tu http://www.rp.pl/Wywiady/301119988-Adam-Cich-Polakom-po-prostu-sie-chce.html#ap-6

Bez nazwy 2.jpg

Senat o patologiach w ZSEE

CECED PL brał udział w obradach senackiej Komisji ds. Środowiska. Tematem spotkania były raporty ZIPSEE oraz Instytutu Sobieskiego o wyzwaniach stojących przed prawem o elektroodpadach. Za najpilniejsze kwestie wymagające poprawy wskazano niejasności związane z odbiorem sprzętu z miejsca dostawy i kwestie szarej strefy. Poruszono także problem braku odpowiedzialności za bezpieczeństwo w sprzęcie przygotowanym do ponownego użycia. W spotkaniu uczestniczył Wiceminister Środowiska pan S. Mazurek, który wspomniał, że Ministerstwo podtrzymuje swoje plany związane z wprowadzaniem monitoringu odpadów. W dyskusji uczestniczył także GIOŚ, pan M. Haliniak wraz z Departamentem Nadzoru Rynku.

produkcja AGD XI 2016 jpg.jpg

Spowolnienie w produkcji AGD

Od stycznia produkcja dużego AGD wzrosła o 2%, porównując z rokiem 2015. Polska wyprodukowała do końca listopada łącznie 20,3 mln szt pralek (+1%), zmywarek (+9), lodówek -6%), suszarek (+4%), piekarników +11%), kuchenek (-4%) i płyt kuchennych (-9%). Niestety za ostatnie miesiące, a więc IX, X, XI, wielkość produkcji jest mniejsza niż przed rokiem. Raport do pobrania w zakładce Centrum Analiz Branży AGD http://cecedpolska.pl/pl/nasze-tematy/centrum-analiz-branzy-agd.html

weee.jpg

Rozporządzenie ws. raportu ZSEE

Minister Środowiska podpisał rozporządzenie ws. raportu ZSEE. Dokument powiela dotychczasowy zakres rocznego raportu. Niestety nadal nie dowiemy się z corocznego raportu podstawowej informacji, czyli ile elektrośmieci wytwarza się w Polsce. Zabrakło także zapisów pozwalających na rozszerzenie ilości informacji w raporcie. Cały dokument do pobrania pod linkiem http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//515/12289951/12379015/dokument263305.pdf

KIG MinEner.jpg

Obrady Krajowej Izby Gospodarczej

Wojciech Konecki z CECED uczestniczył dziś w posiedzeniach Komisji Programowej KIG, Krajowej Izby Gospodarczej oraz Rady Krajowej Izb przy KIG. Gościem spotkania był Minister Energii Krzysztof Tchórzewski

onet.jpg

AGD w mediach: branża zaliczy w tym roku wzrost

Whirlpool skomentował na onet.pl wyniki branżowego panlu sell-in. "Rynek dużego AGD w Polsce rośnie nieprzerwanie od lat i tak jest również w roku 2016. Mimo że od stycznia do kwietnia sprzedaż była relatywnie słabsza, to kolejne miesiące wykazały znaczną dynamikę wzrostu, spowolnioną jedynie we wrześniu i październiku." Więcej na http://biznes.onet.pl/wiadomosci/handel/polska-branza-agd-zaliczy-w-tym-roku-wzrost/6n6cp8

DSC_1030.jpg

35. rocznica pacyfikacji zakladu Polara

9 grudnia we Wrocławiu w hali produkcyjnej Whirlpool obchodzono 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i pacyfikacji zakładu. W stanie wojennym w tej fabryce, wówczas Polar, odbyła się Msza św. brutalnie spacyfikowana przez ZOMO. CECED uczestniczył w uroczystości na zaproszenie swojego członka, firmy Whirlpool.

gios 25lecie.jpg

Konferencja 25-lecia Inspekcji Ochrony Środowiska

Reprezentujemy branżę AGD na konferencji z okazji 25-lecia Inspekcji Ochrony Środowiska "Na straży bezpieczeństwa ekologicznego RP". Spotkanie otworzył Minister Środowiska, pan J. Szyszko oraz GIOŚ, pan M. Haliniak. Przedstawiciel NIK oraz przedsiębiorcy będą dyskutowali także nad problemem szarej strefy i skuteczności nadzoru.

 

klimatyzator.jpg

Wymogi dla sprzętu z F-gazami

Od 1 stycznia 2017 unijni importerzy i producenci urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła napełnionych F-gazami powinni sporządzać deklaracje zgodności oraz dokumentację opisaną w artykule 2 rozporządzenia Komisji UE nr 2016/879. Import i produkcja dotyczą wprowadzenia po raz pierwszy na rynek UE

optimusy.jpg

Wręczenie Optimusów

Uczestniczyliśmy w uroczystej gali Pracodawców RP, podczas której wręczano Optimusy. Cztery nagrody w formie brylantu przyznano za zasługi dla rozwoju Pracodawców RP i uwalniania potencjału polskiej gospodarki. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele rządu, świata nauki i biznesu, m.in. Minister Kosiniak-Kamysz, Premier Pawlak. W.Konecki odbył rozmowę z Ministrem Kwiecińskim na temat programów wsparcia oszczędności prądu przez gospodarstwa domowe.

kwiecinski jpg.jpg

Spotkanie z Sekretarzem w Ministerstwie Rozwoju

Podczas spotkania przy okazji wigilii u Pracodawców RP, CECED PL rozmawiał z panem Jerzym Kwiecińskim, Sekretarzem z Ministerstwie Rozwoju. W. Konecki przedstawił zarys projektu podnoszenia efektywności energetycznej sprzętu w gospodarstwach domowych. Minister wyraził chęć spotkania z branżą AGD.

20161201_180404 www.jpg

Walne Zgromadzenie CECED Polska

Pierwszego grudnia odbyło się już 26. zgromadzenie członków CECED Polska. Uczestnikom, szefom firm AGD, zaprezentowano sprawozdanie z działań naszego związku oraz pomysły na edukacyjne projekty branży. Czytaj więcej...

FORSAL glowne-produkty-eksportowe-z Warszawy.jpg

AGD główną eksportową specjalizacją Warszawskiego Okręgu Funkcjonalnego

Wg badań PwC produkty AGD są główną specjalizacją eksportową Warszawskiego Okręgu Funkcjonalnego. Sprzęt ten stanowi 8,6% kwoty szacowanej na 72 mld zł. Na obszar ten przypada 10% eksportu polskiej gospodarki. Najwięcej, bo aż 18 proc. produktów firm z WOF, kupują Niemcy. W dalszej kolejności są Czesi (8 proc.), Francuzi (6,2 proc.) i Brytyjczycy (6,5 proc.). Więcje na Forcal.pl

weee.jpg

CECED spotkał się Departamentem Gospodarowania Odpadami

CECED spotkał się dziś z Dyrektor Departamentu Gospodarowania Odpadami, panią Magdą Gosk, Naczelnikiem Wydziału, panem Łukaszem Sosnowskim oraz panią Bogusławą Brzdąkiewicz. Przedstawiliśmy nasze stanowisko w kwestiach gospodarki zamkniętej i trwających prac nad nowelizacją unijnej dyrektywy odpadowej. Dodatkowymi tematami były kwestie elektroodpadów Polsce m.in. postęp prac nad projektami rozporządzeń do ustawy ZSEE oraz wyzwaniami rynku w najbliższych latach.

161121 KIG dialog.jpg

Rynek pracy - Komitet Dialogu Społecznego KIG

CECED uczestniczy w debacie Komitetu Dialogu Społecznego na temat przemian zachodzących na rynku pracy, obecnych trendach i jego wizji za 10 lat. Podczas konferencji zaprezentowano wyniki najnowszego raportu Work Service „Migracje zarobkowe Polaków”. W spotkaniu uczestniczy Przewodniczący Komitetu, M. Witucki, dyrektorzy HR, przedstawicie rządule oraz nauki.

161117 pkn.jpg

PKN - spotkanie przewodniczących

W. Konecki, przewodniczący Komitetu Technicznego ds. urządzeń powszechnego użytku (KT 63) uczestniczył w spotkaniu przewodniczących wszystkich komitetów technicznych Polskiego Komitetu Normalizacyjnego.

161115 komisja oswiaty kig.jpg

Spotkanie Komitetu ds. Szkolnictwa Zawodowego KIG

R. Maj uczestniczył w spotkaniu Komitetu ds. Szkolnictwa Zawodowego KIG pod przewodnictwem posła Jacka Tomczaka. Dyskutowano o współpracy pracodawców w systemie szkolnictwa zawodowego oraz propozycjach reformy proponowanych przez MEN. Stanowisko Komisji zostanie przedstawione resortowi edukacji.

_Q6C5044 www.jpg

Podsumowanie debaty AGD ma głos

– Przeszliśmy bardzo długą drogę od montowni, od prostej produkcji urządzeń do supernowoczesnych fabryk, które współpracują z ośrodkami badawczymi, z polską nauką, szukając nowych rozwiązań dla konsumentów i dla nowoczesnej produkcji sprzętu AGD mówił Prezes CECED Polska i Electrolux, Adam Cich podczas debaty "Polskie AGD ma głos" 10 listopada. Wydarzenie współorganizowane było przez CECED Polska i Electrolux oraz objęte patronatem Ministerstwa Rozwoju. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele przemysłu AGD, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski, przedstawiciel PAIiIZ, Prezes Media Markt Saturn, Marcin Rosati oraz Dyrektor Generalny CECED Polska, Wojciech Konecki...

raport agd.jpg

Raport Polskie AGD ma głos

Prezentujemy raport "Polskie AGD ma głos". Analizuje on elementy składające się na sukces branży, obecną sytuację branży w Polsce, stojące wyzwania oraz preferencje Polaków jako konsumentów na tle Europy. Dokument powstał w oparciu o wywiady z prezesami polskich firm przeprowadzonymi przez TNS.

Pobierz raport

eksport agd 2016 jpg.jpg

Raport o eksporcie AGD

Publikujemy nasz raport o eksporcie AGD. Według dostępnych danych do lipca wyeksportowano ponad 11 mln szt. dużego AGD, ok 2% mniej niż w poprzednim roku. Na spadek składają się słabsze wyniki piekarników oraz chłodnictwa. Zmniejszył się także ....

ceced eu.png

Zgromadzenie europejskiej branży AGD

W. Konecki oraz R.Maj reprezentują polską branżę na zgromadzeniu europejskiej organizacji producentów AGD w Brukseli. Spotkania odbywają się w dniach 26-27 października. Uczestnicy, przedstawiciele krajowych stowarzyszeń oraz koncernów dyskutują o bieżących wspólnych wyzwaniach branży.

weee.jpg

Rada Nadzorcza ElektroEko

CECED uczestniczył w spotkaniu Rady Nadzorczej ElektroEko Organizacja Odzysku ZSEE S.A. Przewodniczącym na nową kadencję wybrano Wojciecha Koneckiego, a Wiceprzewodniczącym Konrada Pokutyckiego, Prezesa BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Obaj panowie, jak i pozostali członkowie Rady pełnią swoją funkcję nieodpłatnie.

20161011_153558 nagroda www.jpg

Nagroda Zielony Kontakt przyznana

Nagroda Zielony Kontakt przyznana została Gminie Wrocław, Miastu Bydgoszcz oraz Związkowi Gmin Regionu Leszczyńskiego. Gratulujemy! Wyróżnienie to przyznawane jest za osiągnięcia w kwestiach recyklingu elektroodpadów. W tym roku fundatorem nagrody był CECED Polska wspólnie z ElektroEko. S.A. Puchar Recyklingu był kolejnym z wielu wydarzeń podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON.

20161010_105111_jpg www.jpg

VI Europejski Kongres MŚP

W. Konecki reprezentował branżę AGD na VI Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbywający się w dniach 10-11 października. Wydarzenie przyciągnęło nie tylko wice premiera Piotra Glińskiego, jako odpowiedzialnego za program gospodarczy w partii rządzącej, ale również tysiące uczestników, wśród których był również przedstawiciel CECED. W Katowicach zebrali się szefowie ogólnopolskich izb regionalnych i branżowych. Oprócz licznych paneli tematycznych, miała miejsce wymiana doświadczeń i szereg bilateralnych rozmów.

20161011_124632 www debata.jpg

CECED na Forum Recyklingu

R. Maj uczestniczył w spotkaniu Forum Recyklingu poświęconego kwestiom elektroodpadów. Organizatorem był Magazyn Recykling, świętujący swoje 15-lecie. Z tej okazji uhonorowano osoby stale przyczyniające się do rozwoju czasopisma, m.in. W. Koneckiego z CECED, autora kilkudziesięciu już artykułów do Recyklingu. Forum powiązane było z przygotowaną przez ZIPSEE "Cyfrowa Polska" debatą o wyzwaniach rynku ZSEE, w której uczestniczyła także Federacja Konsumentów oraz Ministerstwo Środowiska.

Wydarzenie odbywało się podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON.

BSH 35 mln szt agd www.jpg

BSH wyprodukował w Łodzi 35 mln szt AGD

BSH produkuje AGD (Bosch, Siemens) w Łodzi już od 1994 roku. W fabryki pralek, zmywarek i suszarek do ubrań, R&D, centra usług informatycznych,  księgowych i zakupowych koncern zainwestował w Polsce już 630 mln zł.  Zatrudnienie sięga już prawie 4 tys. osób, a w ciągu ostatnich pięciu lat wzrosło o 60 proc. BSH chce zainwestować w 2017 roku  w Łodzi kolejne 100 mln zł oraz zwiększyć zatrudnienie o 200 osób.

logo Amica 94x30.jpg

Amica eksportowym czempionem

Za konsekwentne realizowanie strategii ekspansji zagranicznej, w tym przejęcia rozpoznawalnych na Zachodzie marek – tak kapituła konkursu Emerging Market Champions uzasadniła przyznanie tegorocznej nagrody czempiona Amice Wronki.

meeting news.jpg

Spotkanie w Ministerstwie Rozwoju - SOR

Podczas spotkania dotyczącego Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, prowadzonego przez Ministra Haładyja w Ministerstwie Rozwoju, dyr. W. Konecki przeprowadził m.in. rozmowę  z dyrektorem Tomaszem Nowackim odnośnie samorządu gospodarczego oraz projektów dotyczących wspierania efektywnego energetycznie AGD i elektrorecyklingu.

statistics thumb jpg.jpg

Produkcja AGD w sierpniu

AGD charakteryzuje znaczna sezonowość, dlatego sierpień do miesiąc przeglądów i konserwacji linii produkcyjnych w wielu fabrykach AGD. Producenci przygotowują się na maksymalną wydajność z kluczowych miesiącach, we wrześniu i październiku. Jednak w przypadku dwóch grup, zmywarek i suszarek do ubrań, już w poprzednim miesiącu z taśm zjechała dosyć znacząca liczba sprzętu. Publikujemy najnowsze dane o produkcji AGD w sierpniu.

biazet.jpg

CECED z wizytą w Biazet S.A.

W. Konecki spotkał się z Prezesem BIazet S.A., producentem sprzętu AGD oraz komponentów. Firma jest zrzeszona w gronie CECED Polska. Wizyta odbyła się przy okazji udziału CECED w Kongresie Gospodarczym w Białymstoku.

160922 kongres wschodni wk.jpeg

AGD na Kongresie Wschodnim

Na zaproszenie władz regionu podlaskiego,, KIG oraz lokalnych izb gospodarczych, W. Konecki przebywał w Białymstoku, gdzie wziął m.in. udział w Kongresie Gospodarczym, przy okazji którego przeprowadził szereg rozmów bilateralnych.

20160915_164204 small.jpg

IV Kongres Serwisów AGD - podsumowanie

IV Kongres Serwisów AGD już za nami. Na nasze spotkanie do Mszczonowa przybyło ponad 130 osób, właścicieli serwisów i przedstawicieli producentów AGD. Jak co roku, nie zabrakło ekspertów z zakresu problematyki kluczowej dla punktów napraw - prawa konsumenckieg, szkolnictwa zawodowego, odpadów, czy chociaży bezpieczeństwa danych. Podsumowanie i prezentacje prelegentów...

20160909_163246.jpeg

Amica rozpoczęła budowę najwyższego magazynu sprzętu AGD

47 metrów wysokości, blisko 6,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni – to najnowsza inwestycja firmy Amica. Magazyn Wysokiego Składowania dla dużego sprzętu AGD. Będzie pierwszym tego typu magazynem w Europie i jednocześnie najwyższą konstrukcją tego typu w Polsce. W Konecki z CECED był gościem honorowym uroczystości wbudowania kamienia węgielnego.

infografika - produkcja agd lipiec 2016.jpeg

Produkcja AGD w lipcu

Zmywarki po 7 miesiącach to najdynamiczniej rosnąca grupa w produkcji AGD, +17%. Do lipca wyprodukowano w PL 12,7 mln szt. dużego AGD. Najwięcej, ok 30% stanowiły pralki.

statistics down 2.jpg

Analizy AGD: spadek w eksporcie po 5-ciu miesiącach

Zmniejszył się eksport dużego AGD po pierwszych 5-ciu miesiącach tego roku, o 3% w porównaniu do 2015. Mocno trzymają się jednak zmywarki i suszarki do ubrań, +9% i +19%. Rośnie sama wartość eksportu z Polski, do ok 6,2 mld zł. W imporcie wysoka dynamika w pralnictwie i klimatyzatorów, ponad 20%. Cały import +5% w zestawieniu o okresem styczeń-maj 2015.

blu book.jpg

Polskie tłumaczenie przewodnika Blue Guide 2016

Ukazała się polskojęzyczna wersja tegorocznej wersji Niebieskiego przewodnika do unijnych przepisów o obrocie produktami. Można tu znaleźć szersze wyjaśnienia poparte przykładami z zakresu całego systemu oceny zgodności, od definicji producenta, czy wprowadzenia na rynek po proces oceny bezpieczeństwa produktów. Aktualna wersja precyzuje m.in. kwestie wprowadzenia przy handlu internetowym.

http://cecedpolska.pl/pl/nasze-tematy/bezpieczenstwo-produktow/jednolity-rynek-ue/blue-guide.html

label.jpg

NOWA Ustawa o efektywności energetycznej

Opublikowano nową Ustawę o efektywności energetycznej. Przepisy wejdą w życie w październiku. Zrezygnowano z przeprowadzania przetargu URE, a wszystkie wpływy z opłat zastępczych będą musiały być wydane przez NFOŚiGW tylko na przedsięwzięcia proefektywnościowe, czyli już nie na OZE. Uwzględniono także postulat CECED dotyczący przywrócenia modernizacji i wymiany sprzętu powszechnego użytku, w tym AGD do listy przedsięwzięć proefektywnościowych.

 

men szkoly zawodowe.jpg

MEN ogłosił zmiany w kształceniu zawodowym

Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej przy udziale Mateusza Morawieckiego Wicepremiera, Ministra Rozwoju ogłosiła kierunki zmian kształcenia w szkolnictwie zawodowym. Zapowiedziała m.in.: powołanie II stopniowej szkoły branżowej, utworzenie Korpusu Fachowców i specjalnego Funduszu Rozwoju Edukacji Zawodowej (FREZ). Jak podaje MEN, priorytetem działań jest aktywne włączenie pracodawców w proces kształcenia i egzaminowania.

piotr@gilarski_com_046.jpg

10-lecie ElektroEko Organizacja Odzysku ZSEE

CECED Polska, uczestniczył w uroczystości 10-lecia ElektroEko Organizacja Odzysku ZSEE. Spółka ta jest obecnie jedyną organizacją recyklingu ZSEE not-for profit oraz jedyną, której właścicielami są producenci sprzętu elektrycznego i elektronicznego (AGD, RTV, Oświetlenie). Wojciech Konecki, Przewodniczący Rady Nadzorczej w imieniu producentów podziękował Prezesowi ElektroEko, Grzegorzowi Skrzypczakowi oraz jego zespołowi za zaangarzowanie w budowanie silnej organizacji. Przypomniał także o najbliższych wyzwaniach i podsumował dotychczasową współpracę.

BSH-Logo 300dpi.jpg

AGD w mediach: BSH inwestuje w drugą fabrykę

- Cieszymy się, że zarząd BSH wybrał Wrocław na realizację tej inwestycji. Długo zabiegaliśmy o jej ulokowanie w Polsce. Docelowo zatrudnimy tutaj około 1000 osób, a z taśm będzie zjeżdżać rocznie prawie dwa miliony urządzeń. Zainwestujemy kilkaset milionów złotych – mówi Konrad Pokutycki prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.
Czytaj więcej na http://www.pb.pl/
whirlpool 73x30.jpg

AGD - personalia - Whirlpool

Pan Andrzej Tuleja od sierpnia obejmie funkcję Dyrektora Zarządzającego dla Polski i Krajów Bałtyckich. W koncernie pracuje już ponad 12 lat. Od 2013 jest Dyrektorem Zarządzającym RPA i krajów Afryki Południowej.

160611 mechatronik.jpg

Konsultacje ws. programu szkolnictwa zawodowego

R. Maj z CECED PL uczestniczy jako partner społeczny w projekcie dostosowania programów nauczania zawodów do potrzeb rynku pracy. Branżą AGD jest reprezentowana w osobnej grupie konsultacyjnej poświęconej zawodom z sektora elektryczno-elektronicznego.

160613 rzepa agd.jpg

CECED w mediach: wzrost sprzedaży AGD

Dziśw Rzeczpospolitej komentarze do wyników sprzedaży AGD za poprzedni miesiąc. – Wzrost sprzedaży o 9 proc. ilościowo i 11 proc. wartościowo pozwolił utrzymać dodatnią, Adam Cich, szef Electrolux na region Europy Środkowo-Wschodniej. – Trudno jednoznacznie przesądzać, czy to wyłącznie efekt rządowego programu – dodaje Wojciech Konecki, dyrektor generalny CECED Polska

logo Amica 94x30.jpg

AGD personalia - Amica S.A.

Z początkiem czerwca Amica S.A. powołała nowy Zarząd. Nowe osoby to Pani Alina Jankowska - Brzóska oraz Pan Jarosław Drabarek, który został wybrany także na członka Komitetu Sterującego CECED Polska. więcej: http://www.amica.pl/

160608 wza ceced.pl.jpg

Walne Zgromadzenie CECED Polska

Podczas dorocznego spotkania nasi członkowie zatwierdzili wykonanie budżetu oraz sprawozdanie finansowe oraz organów związku za 2015 rok. Przedstawiono raport audytora z badania za lata 2014-2015. Przyjęliśmy także najnowszą Politykę Compliance. Debatowano także nad kwestiami merytorycznymi, którymi aktualnie się zajmujemy, kwestie środowiskowe, efektywność energetyczna, szkolnictwo zawodowe i inne.

ga ceced eu.jpg

Zgromadzenie europejskiej branży AGD

Dziś odbyło się Walne Zgromadzenie CECED, organizacji europejskich producentów AGD. CECED Polska, uczestniczący w wydarzeniu, jest członkiem tej organizacji od ponad 10 lat. Do Edynburga przyjechało ponad 50 osób reprezentujących koncerny AGD oraz krajowe stowarzyszenia producentów tej branży...

gospodarka obiegu zamknietego.jpg

Dyskusja o odpowiedzialności producenta

Nasz związek reprezentował producentów AGD w dyskusji w Ministerstwie Środowiska nad propozycjami zmian w tzw. Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta. Aktualizacja tej zasady jest jedną ze zmian zaproponowanych przez Komisję UE w związku z przedstawioną strategią "Gospodarki w obiegu zamkniętym" i nowelizacji dyrektywy odpadowej.

SejmRP-logo.png

Sejm poparł wymianę AGD w systemie białych certyfikatów

Sejmowa Komisja Energii przyjęła poprawkę do projektu ustawy o efektywności energetycznej uznającą wymianę AGD jako przedsięwzięcie kwalifikujące się do białych certyfikatów. Dokumenty te, znane też jako świadectwa efektywności energetycznej przyznaje URE za ograniczenie zużycia energii. Poprawka oznacza teoretyczną możliwość skorzystania z tekiej premi przez gospodarstwa domowe, które wymienią energożerne AGD na nowe. Warunkiem niezbędnym jednak byłoby łączenie pojedynczych wymian w pakiet ze względu na ninimalny próg oszczędności kwalifikujący się do białego certyfikatu URE.

_MG_3035.jpg

AGD Forum 2016

Prezes CECED Polska, A. Cich oraz Dyrektor Generalny, W. Konecki uczestniczyli w pierwszym dniu AGD Forum w Łodzi. Nasz Prezes przedstawił w swoim wystąpieniu rynek AGD oraz jego trendy. W spotkaniu uczestniczyli także Marszałek Woj. Łódzkiego W. Stępień, Prezes Łódzkiej SSE M. Michalik oraz Prezes BSH K. Pokutycki.

pr czworka.jpg

CECED w Czwórce

R. Maj był gościem w audycji "Sie mówi" PR Czwórki. Dyskutowano o unijnych planach dot. żywotności urządzeń.

UCC 2016.jpg

Zaczął obowiązywać Unijny Kodeks Celeny

Od 1 maja zaczął obowiązywać tzw. Unijny Kodeks Celny, UCC (opublikowany z końcem 2013). Zastąpił on dotychczasowy CCC (Comunity Custom Code). Zmiany będą wprowadzane okresem przejściowym do roku 2020 r. Poniżej więcej informacji oraz link do eLerningów Komisji Europejskiej o tym co się zmienia i od kiedy.

 

 

SejmRP-logo.png

Nasze stanowisko ws. ustawy o efektywności energetycznej

Przekazaliśmy nasze postulaty Przewodniczącemu sejmowej Komisji Energii dotyczące systemu białych certyfikatów w Polsce. Parlament rozpoczyna właśnie prace nad rządowym projektem ustawy o efektywności energetycznej, która go tworzy. Apelujemy o przywrócenie wymiany urządzeń użytku domowego na listę przedsięwzięć kwalifikujących się do przetargu o białe certyfikaty. http://cecedpolska.pl/pl/o-nas/stanowiska-branzy-agd.html

ce znak animacja.gif

Nowe przepisy o systemie oceny zgodności

20 kwietnia weszła w życie ustawa o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku. Nie zastępuje ona, ale będzie się wzajemnie uzupełniała ze starą i nadal obowiązującą ustawą o systemie oceny zgodności z 2002 roku. Czyli będą obowiązywały dwie ustawy. Poniżej więcej wyjaśnień.

statistics thumb jpg.jpg

Produkcja AGD 1Q 2016: +4%

W 1Q 2016 wyprodukowano w Polsce 5,6 mln szt. dużego AGD, o 4% więcej niż w poprzednim roku. Najszybciej rosła produkcja zmywarek oraz piekarników. Co 3 wyprodukowane urządzenie to pralka automatyczna. Więcej w prezentacji...

kig men.jpeg

Spotkanie z MEN

CECED zaprezentował podczas spotkania z Minister Edukacji A. Zalewską swoje postulaty w sprawie podniesienia jakości szkolnictwa zawodowego w Polsce.

1.jpg

Zawód: recykler ZSEE

W. Konecki brał udział w spotkaniu Grupy Fokusowej w ramach prac projektu E-WasteR. Celem projektu jest opracowanie programu nauczania zawodowego specjalistów ds. przetwarzania ZSEE

20160413_100710.jpg

Minister S.Mazurek otworzył Konferencję ZSEE

Naszą tegoroczną, największą konferencję o recyklingu zużytego sprzętu otworzył Wiceminister Środowiska, Sławomir Mazurek. W swoim przemówieniu zapowiedział m.in. prace nad monitoringiem rynku odpadów oraz wzmocnienie systemu nadzoru rynku. W spotkaniu bierze ponad 100 osób z całego rynku ZSEE. W. Konecki w swoim wystąpieniu przedstawił największe wyzwania rynku na najbliższe lata.

mr konferencja.jpg

Prezentacja raportu Banku Światowego na temat cyfryzacji gospodarki

Pogłębianie wiedzy o cyfryzacji w kontekście dalszego postępu gospodarczego na świecie i w Polsce – to cel najnowszej edycji przygotowywanego przez Bank Światowy od 1979 r. World Development Report.  W Ministerstwie Rozwoju ekonomiści banku z Waszyngtonu omówili jego założenia. Spotkanie zainaugurował wiceminister Jerzy Kwieciński.CECED reprezentował W. Konecki

ministerstwo środowiska.png

Spotkanie z wiceministrem środowiska

W. Konecki spotkał się dziś z Wiceministrem Środowiska, Sławomirem Mazurkiem oraz jego doradcą Markiem Haliniakiem. W dyskusji poruszono m.in. zaangażowanie producentów AGD w system elektroodpadów, przjrzystość rynku ZSEE oraz metody walki z szarą strefą, Kodeks dobrych praktyk ZSEE, a także krajową i unijną legislację w świetle zagadnień związanych z elektroodpadami oraz gospodarką w obiegu zamkniętym.

circular economy jpg.jpg

Gospodarka obiegu zamkniętego

W. Konecki uczesnticzył w spotkaniu konsultacyjnym w sprawie zmian w Rozszerzonej Odpowiedzialności Producneta w związku z unijnym pakietem nowelizacji Dyrektywy odpadowej. Dyskusją miała miejsce w Ministerstwie Środowiska.

statistics thumb jpg.jpg

Eksport AGD 2015

15,7 mld PLN wyniósł eksport dużego AGD z Polski. To o 8% więcej niż w 2014. Ok 85% z tego trafia do państw Unii Europejskiej, głównie Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. W przypadku importu, wartego ok 3 mld PLN, ok 60% sprzętu pochodzi z UE. Hitem eksportowym są jak przed rokiem pralki.

spotkanie hr.jpg

Spotkanie grupy roboczej HR

CECED zorganizował spotkanie inauguracyjne grupy roboczej HR w Łodzi. Udział wzięli dyrektorzy odpowiedzialni za zasoby ludzkie w firmach członkowskich CECED PL, głównie producenckich. Zebrani reprezentowali firmy zatrudniające blisko 20 tys. osób w Polsce. Zdefiniowano najpilniejsze wyzwania branży AGD w kwestiach szkolnictwa zawodowego oraz prawa pracy. Na spotkaniu zaprezentował się także Zakład Doskonalenia Zawodowego

serwisy 160316.jpg

Grupa robocza SERWISY

Szefowie działów serwisowych z firm AGD dyskutowali m.in. o planowanym kongresie serwisów oraz prawie konsumenckim

meeting news.jpg

Spotkanie panelu sell--in

CECED wraz z Bisnode zorganizował coroczne spotkanie uczestników panelu sprzedażowego sell-in. Dyskutowano m.in. nad propozycjami nowych grup produktowych w raporcie oraz regulaminie panelu.

jedynka radio.png

CECED w PR 1 o żywotności urządzeń

W. Konecki wypowiadał się dla Polskiego Radia 1 na temat niemieckiego raportu w sprawie żywotniści urządzeń. Publikacja po wnikliwej analizie i badaniach, kolejny raz potwierdza, że nie ma dowodów na postarzanie urządzęń. Przytaczane są także dane ankietowe o zmianach w oczekiwanej długości życia, czy ilośći awari urządzeń w różnym wieku. Wydiad, Raport

radio szczecin.jpg

CECED w Radio Szczecin

CECED brał udział w wieczornej audycji na żywo w Radio Szczecin. Dyskutowano o urządzeniach, w tym AGD oraz kwestiach cyklu życia produktu.

weee.jpg

Wspólne stanowisko ws. standardów przetwarzania ZSEE

Europejskie organizacje CECED, Digital Europe, EERA i WEEE Forum wspólnie zaapelowały do Komisji Europejskiej o wprowadzenie obowiązku stosowania minimalnych standardów zbiórki, logistyki i przetwarzania zużytego sprzętu wg norm opracowanych przez europejską organizację normalizacyjną, CENELEC.

Parlament eu.png

Spotkanie z asystentem europosła E.Czesak

CECED odbył spotkanie z asystentem europosła E.Czesaka. Dyskutowano o stanowisku branży AGD w sprawie przeskalowania etykiet energetycznych na sprzęcie. Debata w tej sprawie toczy się obecnie w Parlamencie Europejskim

min cyfryzacji.jpg

Minister Cyfryzacji w KIG

18 lutego W. Konecki brał udział w spotkaniu z Minister Cyfryzacji Anną Streżyńską. Spotkanie odbyło się w siedzibie KIG

men.png

Debata z Minister Edukacji

W. Konecki brał udział w spotkaniu z Minister Edukacji Anną Zalewską. Rozmawiano o dualnym szkolnictwie zawodowym, prawie pracy, niedoborach kadr, kwalifikacjach zawodowych, efektywności kształcenia itp. 

uścick dłoni www.png

Spotkanie z europosłem Januszem Lewandowskim

W. Konecki z CECED spotkał się z europosłem Januszem Lewandowskim. Dyskutowano o stanowisku branży AGD w sprawie przeskalowania etykiet energetycznych na sprzęcie. Debata w tej sprawie toczy się obecnie w Parlamencie Europejskim.

rzeczpospolita_logo_2013[1].png

CECED w mediach: Polska stolica AGD

W dodatku do Rzeczpospolitej, Życie Ziemi Łódzkiej, ukazał się artykuł "Polska stolica AGD". "Pordukcja AGD ma ogromne znaczenie dla regionu" komentuje w tekście W. Konecki z CECED Polska

RELACJA VIDEO: Praktyki sprzedażowe na rynku AGD

Jak wynika z ogólnopolskiego badania zrealizowanego na zlecenie firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego aż 72% Polaków uważa, że producenci AGD to firmy godne zaufania. Jednocześnie wyniki pokazują, że część polskich konsumentów dokonujących zakupu sprzętu gospodarstwa domowego, była ofiarą nieuczciwych praktyk, daleko odbiegających od standardów handlu sprzętem AGD, wyznaczanych przez Kodeks Dobrych Praktyk Sprzedaży AGD.

statistics thumb jpg.jpg

Produkcja AGD w 2015: 21,6 mln szt

W ubiegłym roku wytworzyliśmy w PL 21,6 mln dużego AGD, o 7% więcej niż przed rokiem. Największą grupą, 6,5 mln, są pralki. W całym 2015 najdynamiczniej wzrastała produkcja suszarek do ubrań, prawie 24%. Publikujemy wybrane wykresy...

20160127_110505.jpg

CECED na Polskim Kongresie Gospodarczym

Przedstawiciele branży AGD brali udział w Polskim Kongresie Gospodarczym "Stop biurokratyzmowi". Spotkanie otworzył Prezydent Pracodawców RP, pan A. Malinowski. Gość Honorowy, Wicepremier oraz Minister Rozwoju, pan M. Morawiecki w swoim przemówieniu wspomniał o potrzebie dialogu społecznego z przedsiębiorcami oraz budowaniu rozwiązań wspierających rozwój polskiego biznesu, m.in. poprzez zmianę ustawy o zamówieniach publicznych. Prof. J. Hausner zaznaczając otwartość do współpracy przedstawił zagrożenia płynące z zadłużenia publicznego. W debacie uczestniczył także pan J. Buzek, przewodniczący najbardziej istotnej dla przemysłu Komisji ITRE w Parlemancie UE.

kig logo.jpg

KIG: Gospodarcze otwarcie roku

W. Konecki uczestniczy  w Gospodarczym otwarciu roku w KIG. Wystąpienia mają m.in. Wiceminister Rozwoju Radosław Domagalski i Prezes NBP, Marek Belka.

pratforma Ue pracodawcy rp 01.2016 2.jpg

Platforma Funduszy UE

CECED PL uczestniczył w posiedzeniu Platformy ds. Funduszy Europejskich, forum działającego przy organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej. Gościem był Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Paweł Chorąży. Uczestnicy spotkania omówili m.in. zagadnienia związane z projektem, jaki Pracodawcy RP zamierzają zgłosić do dofinasowania w ramach Pomocy Technicznej PO WER. Przedmiotem projektu będzie wzmocnienie sieci współpracy członków Komitetów Monitorujących Pracodawców RP.

rzeczpospolita_logo_2013[1].png

Produkcja AGD znów z rekordem

W Rzeczpospolitej ukazał się artykuł "Produkcja AGD znów z rekordem". Ponad 21 mln sztuk dużego AGD wyprodukowano w Polsce w 2015. Wg autora artykułu nowy rok zapowiada się jeszcze lepiej. W publikacji pojawiły się także nasz komentarz oraz statystyki.

logo-wise.png

Konferencja "W kierunku niskoemisyjnej transformacji"

Podczas konferencji „Polska innowacyjna i konkurencyjna - w kierunku niskoemisyjnej transformacji” dyskutowano nad korzyściami i szansami z transformacji gospodarki w kierunku niskoemisyjnej. Drogę w tym kierunku określa Narodowy Program Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej (NPRGN), obejmujący działania zwiększające efektywność gospodarki oraz zmniejszające poziom jej emisyjności na wszystkich etapach cyklu życia. Oprócz CECED uczestniczyli m.in.  Zbigniew Kamieński z Dyrektor z Ministerstwa Rozwoju, Szymon Liszka Prezes FEWE i Arkadiusz Węglarz z KAPE.

statistics thumb jpg.jpg

Produkcja AGD w listopadzie

Polskie fabryki dostarczyły w minionym miesiącu kolejne 2 mln dużego AGD, o 16% więcej niż przed rokiem. Więcej w raporcie...

 

jedynka radio.png

CECED w radiowej Jedynce

O wchodzącej w życie w styczniu ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym mówili w audycji "Po pierwsze ekonomia" radiowej Jedynki: Wojciech Konecki, dyrektor generalny Związku Pracodawców AGD CECED Polska i Sławek Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia (Karolina Mózgowiec, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

http://static.prsa.pl/e5ab3523-1021-4cf5-a517-38780f162178.mp3

wyborcza biz.jpg

CECED w mediach: Jakie AGD kupić?

W Wigilię w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł informujący o zwyczajach zakupowych Polaków oraz wskazówkami dla nabywców. Jedną z rad jest uwzględnianie kosztów zużycia energii, wody lub czasu a także dostępności serwisu przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Przywołany jest Kodeks dobrych praktyk sprzedaży AGD będący odpowiedzią na obawy konsumentów, że  sprzedawca doradzając może kierować się nie zadowoleniem klientów, ale własnym interesem. W artykule wypowiada się W. Konecki z CECED Polska.

kig logo.jpg

Rada Krajowa KIG

W. Konecki brał udział w Radzie Krajowej KIG, po zakończeniu której odbyło się spotkanie i dyskusja z Januszem Jankowiakiem, ekonomistą, doradcą i komentatorem gospodarczym. W godzinach popołudniowych, podczas uroczystej „Wigilii” Prymas Polski , Wojciech Polak przekazał na ręce Dyrektora CECED pozdrowienia i życzenia pomyślności dla członków związku.

20151216_105109.jpg

Spotkanie grupy roboczej PR

W gronie CECED Polska odbyło się dziś pierwsze spotkanie rzeczników prasowych oraz osób odpowiedzialnych za kontakt z mediami w firmach członkowskich CECED Polska. Dyskutowaliśmy o postrzeganiu polskiej branży AGD oraz możliwych projektach wspólnych w zakresie edukacji konsumenckiej. Zgodnie z "Zasadami spotkań w ramach CECED Polska" w spotkaniu uczestniczył prawnik zewnętrzny z kancelarii WKB.

weee.jpg

Zawód: recykler

Wypracowanie nowych norm kształcenia zawodowego w zakresie recyklingu elektroodpadów jest celem międzynarodowego projektu EwasteR. CECED uczestniczył w spotkaniu w tej sprawie w dniu 8 XII

loga na www.jpg

Kärcher i Vestel członkami CECED Polska

Firmy Kärcher Sp. z o.o. oraz Vestel Poland Sp. z o.o. dołączyły do CECED Polska. Obie firmy reprezentują europejskich producentów sprzętu dla gospodarstw domowych. Kärcher to firma, która tworzy nowe grupy produktowe małego AGD do sprzątania domu. Vestel z kolei odpowiada za markę Sharp w segmencie AGD. W naszym Związku Pracodawców zrzeszonych jest już 25 firm. Posiadają one ponad 40 marek reprezentujących udziałowo prawie cały rynek AGD w Polsce http://cecedpolska.pl/pl/o-nas/nasi-czlonkowie.html

meeting news.jpg

Walne Zgromadzenie CECED Polska

Wczoraj odbyło się Walne Zgromadzenie naszego Związku. Nasi członkowie dyskutowali nad działaniami istotnymi dla branży AGD. Przedstawiliśmy także najistotniejsze zmiany czekające producentów i importerów w przyszłym roku. Przyjęto 2 nowe firmy do grona CECED oraz zatwierdzono budżet na rok 2016

oszczednosci.jpg

4,6 TWh konsumują lodówki w Polsce

Wg Analizy efektywności energii elektrycznej w gospodarstwach domowych wciąż drzemie duży potencjał oszczędności. Ponad 13 mln użytkowanych lodówek konsumuje rocznie ok 4,6 TWh prądu, Wymiana tych niewydajnych pozwoliłaby na ok 1,6 mld zł oszczędności rocznie oraz ograniczyć emisję CO2 o ok 2,6 mln . 

wyborcza biz.jpg

CECED w mediach

CECED w mediach: w weekendowej Wyborczej ukazał się artykuł Inteligentny sprzęt nakręca sprzedaż AGD, w którym wypowiadają się Adam Cich, Prezes CECEDPL oraz Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny. Czytaj artykuł: https://lnkd.in/dxKAZuP
ceced eu.png

CECED Europe

Michał Zakrzewski, z CECED Europe objął funkcję Trade and Safety Policy Director. Gratulujemy! http://www.ceced.eu/site-ceced/about-us/Meet-the-Secretariat/Michal-Zakrzewski.html

Konferencja KdP HAndel PAP 151118.jpg

Kodeks branży AGD

Kodeks dobrych praktyk na konferencji prasowej "Praktyki sprzedażowe na rynku AGD okiem konsumentów"

meeting news.jpg

Spotkania CECED Europe

W dniach 4-5 listopada W. Konecki uczestniczył w spotkaniach europejskiej organizacji producentów AGD, CECED Europe. Szefowie koncernów, eksperci oraz przedstawiciele stowarzyszeń branży AGD w krajach europejskich obradowali na tematy najistotniejsze dla dużego, małego AGD oraz klimatyzacji, m.in. ekoprojekcie, etykietach energetycznych, chemikaliach w sprzęcie, czy pracach normalizacyjnych.

weee.jpg

CECED PL o standardzie przetwarzania sprzętu chłodniczego z F-gazami

Członkowie CECED popierają przyjazne środowisku naturalnemu przetwarzanie elektroodpadów w odniesieniu do usuwania gazów CFC, HCFC i HFC i HC w trakcie procesu recyklingu. Wspieramy rozwijanie standardów przetwarzania ZSEE w tej kwestii, jak również ideę grupy roboczej CENELEC zakładającą możliwość dostosowania procesu przetwarzania do rodzaju gazu oraz wymagań dla innych komponentów mających zapewnić recykling przyjazny dla środowiska. Więcej w naszym piśmie do zakładów przetwarzania: http://cecedpolska.pl/uploads/pdf/stanowiska/CECED_info%20dot.%20przetwarzania%20ZSEE%20z%20f-gazem_norma%20EN%2050625-2-3.pdf

envicon.png

CECED na Kongresie ENVICON

Podczas dwudniowego Kongresu Envicon W. Konecki odbył rozmowy z Wicepremierem Środowiska, J. Ostapiukiem oraz Z. Kamieńskim z Departamentu Innowacyjności i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki. W debarach uczestniczył m.in. Stephane Arditi z European Environmental Bureau oraz Michal Len prezentujący koncepcję re-use.

konf 22.10.2015.jpg

Debata o gospodarce w obiegu zamkniętym

W polskim przedstawicielstwie odbyła się debata o unijnej reformie gospodarki w kierunku wykorzystania surowców w obiegu zamkniętym. Komisję Europejską reprezentował Dyrektor G.Cozigolu. Panelistami byli także B. Kłopotek z Ministerstwa Środowiska, Z. Kamieński z Ministerstwa Gospodarki oraz europoseł A. Grzyb. Dyskutowano m.in. o rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz o wymogach ekoprojektowania urządzeń.

eu com.gif

Prezydent CECED Europe spotkał się z Komisarz Bieńkowską

Prezydent CECED Europe, Dr R. Zinkann spotkał się z Komisarz E.Bieńkowską. W spotkaniu uczestniczył również Dyrektor Generalny CECED EU, P. Falcioni. Przedstawiono wizję europejskiej branży AGD 2025 o potencjale całego sektora, wpływie na gospodarkę unijną i wizji rozwoju. Już teraz przemysł ten dokłada do PKB UE ponad 53 mld EUR i dając zatrudnienie ok 100 tys. osób. Więcej na http://www.ha2025.eu/ 

logo_elelctroeko_[1].gif

Rada Nadzorcza ElektroEko

Przedstawiciele CECED Polska uczestniczyli kolejnej w tym roku Radzie Nadzorczej organizacji odzysku ElektroEko S.A. Dyskutowano o strategii Spółki oraz wyzwaniach w związku z nową ustawą o zużytym sprzęcie, która wejdzie w życie od stycznia 2016 roku.

HR HR ceced.jpg

Rozmowa CECED z Ministrem W. Kosiniak-Kamysz

W. Konecki rozmawiał z Ministrem W. Kosiniak-Kamysz o aktualnym wyzwaniu dla fabryk AGD w związku z brakiem dostatecznej podaży na rynku pracy. Zdaniem Ministra w tych regionach są chętni do pracy jednak jak przypuszcza, mają wyższe oczekiwania płacowe od tych oferowanych.

EFG_2015_baner_860x460_v9B1-860x460.jpg

Kodeks AGD na Europejskim Forum Gospodarczym

 

W dniach 28-29 września W. Konecki uczestniczył w VIII Europejskim Forum Gospodarczym. Skupił się na promocji przemysłu AGD, był także zaproszony do udziału w dyskusji o dobrych praktykach biznesowych, gdzie mówił o branżowym Kodeksie Dobrych Praktyk. Odbył również rozmowy m.in. z Marszałkiem Województwa Łódzkiego, Witoldem Stępniem, Markiem Cieślakiem Wiceprezydentem Miasta Łódź oraz przedstawicielami Łódzkiej Specjalnej Strefy ekonomicznej.

Więcej na: http://forum.lodzkie.pl/agenda-2/

IMG_1638.jpg

Konferencja ZSEE 2.0

CECED był patronem merytorycznym warsztatu szkoleniowego dla wprowadzających AGD o nowej ustawie elektroodpadowej. Obok prelekcji W. Koneckiego o nowych przpeisach mówili przedstawiciele PwC, ElektroEko oraz ZIPSEE.

TTIP IX2015 2.jpg

Spotkanie z Komisarz UE ds. Handlu

W. Konecki uczestniczył w spotkaniu z Cecilią Malmström – Komisarz UE ds. Handlu. Dyskusja dotyczyła tematyki Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP). CECED pytał Komisarz o postęp w negocjacjach dotyczących rozdziału o przemyśle oraz technologiczncych ograniczeniach w handlu. W spotkaniu uczestniczyli także prezes demosEUROPA-Centrum Strategii Europejskiej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie

circular economy jpg.jpg

Gospodarka w obiegu zamkniętym

R. Maj uczestniczył w posiedzeniu grupy roboczej ds. zrównoważonej konsumpcji i produkcji poświęconemu zagadnieniom dotyczącym gospodarki w obiegu zamkniętym. Przedstawiciele Ministerstw Środowiska oraz Gospodarki zaprezentowali postęp prac nad unijną propozycją zmian w kierunku gospodarki cyrkulacyjnej. Przedstawiciel Deloite zaprezentował wyzwanai stojące przed Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta (ERP)

pr24.gif

CECED w Polskim Radiu

W. Konecki udzielił wywiadu na żywo dla Polskiego Radia 24. Rozmawiano m.in. o nowej ustawie o zużytym sprzęcie, która wejdzie w życie od 2016 roku.

ikona paragraf.png

Sejm zatwierdził poprawki do ustawy o elektroodpadach

Na piątkowym głosowaniu Sejm przyjął wszystkie 20 poprawek Senatu do Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicnzym, ZSEE. Dokument będzie czekał teraz na podpis Prezydenta RP oraz publikację w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z zapisami, Ustawa zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2016. Dla producentów najważniejsze zmiany to nowe, wyższe poziomy zbierania oraz likwidacja możliwości przekazania organizacji odzysku odpowiedzialności za realizację obowiązków.

mg logo.png

Spotkanie w Wicepremierem

Spotkanie W. Koneckiego  z Wicepremierem, Ministrem Gospodarki, dotyczyło głównie tematu ITA/WTO, jednak poruszono także inne sprawy istotne dla branży AGD, jak handel zagraniczny (szczególnie z Chinami) w dobie załamania finansowego. Minister namawiał do ...

zipsee.png

10-lecie ZIPSEE Cyfrowa Polska

CECED uczestniczył w uroczystystości z okazji 10 lat istnienia siostrzanej organizacji z branży RTV/IT, Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego - ZIPSEE Cyfrowa Polska. W. Koncecki otrzymał podziękowania za wspólną pracę nad wspólnymi problemami obu branż. Życzymy dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów. http://zipsee.pl/

ifa logo 2015.png

Z wizytą na IFA 2015

Zespół CECED Polska odwiedził wystawy swoich członków podczas tegorocznych targów IFA 2015. Oglądaliśmy nowości AGD, w tym te które niebawem trafią na rynek w Polsce. W przypadku naszej branży pokazy zdominował inteligentny sprzęt z wifi informujący konsumentów o przebiegu gotowania, zawartości lodówki, a nawet o niebezpiecznym stężeniu tlenku węgla w powietrzu, czy ulatniającym się gazie.

wyborcza biz.jpg

Pożeracze prądu idą do lamusa

Sierpniowy kryzys energetyczny pokazał, jak istotna jest oszczędność energii elektrycznej i zamiana starych urządzeń, które pochłaniają ogromne ilości prądu, na nowoczesne urządzenia w wysokich klasach energetycznych. O tym, jak takie drobne decyzje wpływają na gospodarkę oraz ile można zoszczędzić przeczytamy w Gazecie Wyborczej. Link do artykułu...

gazeta prawna.jpg

CECED w prasie

W. Konecki wypowiadał się w artykule o Amice Wronki S.A., który ukazał się dziś w Dzienniku Gazecie Prawnej. Link to artykułu...

etykieta.jpg

Branża AGD za wsparciem oszczędności prądu w gospodarstwach domowych

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom branży AGD, dostępny obecnie najnowocześniejszy sprzęt jak lodówki lub pralki, konsumuje o ponad 60% mniej energii oraz wody. Niestety, produkowane dziś super-wydajne AGD stanowi niewielką część tego wykorzystywanego w gospodarstwach domowych. CECED. Samo budowanie świadomości nie wystarczy, dlatego też CECED Polska apeluje o stworzenie programu wsparcia gospodarstw domowych w oszczędności energii elektrycznej w ramach przygotowywanej Polityki energetycznej Polski 2050 oraz Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej.

weee.jpg

190 tys. ton elektrośmieci ominęło system zbórki ZSEE

Z opublikowanego raportu Projektu CWIT wynika, że w Polsce w roku 2012 wyrzucono do śmietnika 60 tys. ton elektroodpadów, a 130 tys. ton trafiło na złom. Łącznie to ponad 5 kg ZSEE na mieszkańca, czyli ponad 50% wszystkich elektrośmieci wygenerowanych przez gospodartstwa domowe. Dla całej UE oba te kanały stanowią znacznie mniej, bo ok 31%. Więcej w raporcie...

statistics down 2.jpg

Spadek produkcji AGD w lipcu

Publikujemy raport o produkcji AGD w Polsce w lipcu. Najmocniej wzrosła produkcja suszarek do ubrań, płyt i piekarników oraz mikserów. Po raz pierwszy ok kilku lat spadła produkcja pralek. Więcej z prezentacji...

statistics thumb jpg.jpg

Sprzedaż AGD w Europie Zachodniej

Sprzedaż dużego AGD w Europie Zachdniej w I poł. 2015 wyniosła 15,6 mld EUR i była o prawie 6% wyższa niżprzed rokiem. Największy, dwucyfrowy wzrost odnotowano w suszarkach do ubrań. O połowę mniejszy rynek małego AGD wzrósł o ponad 9%. Tu wzrosty odnotowano we wszsytkich krajach z wyjątkiem Portugalii i Finlandii. Dane pochodzą z upublicznionego dziś raportu GfK TEMAX

prąd.jpg

Stanowisko branży AGD wobec ograniczeń dostaw prądu do fabryk

CECED PL przekazał operatorowi sieci energetycznej, PSE S.A. stanowisko branży AGD wobec ograniczeń dostaw prądu do fabryk. Apelujemy o rozważenie uwzględnienia specyfiki oraz sezonowości prdokukcji AGD w kryzysowych planach ograniczania dostaw energii do fabryk.

gazeta prawna.jpg

CECED w mediach

Artykuł w Dzienniku Gazecie Prawnej "Fala upałów nie dla wszystkich taka straszna. Wiele branż sporo na niej zarobiło": Bardziej chodliwym towarem stały się lodówki i zamrażarki. Wioletta Batóg, rzecznik prasowy Media Saturn Holding Polska, twierdzi, że w każdym z marketów sprzedaje się ich po kilka sztuk dziennie, co daje od kilku do kilkunastu procent wzrostu w porównaniu z 2014 r. – Przed sezonem letnim sprzedawało się w Polsce 70–90 tys. lodówek miesięcznie. W czerwcu i lipcu było to już 120 tys. W sierpniu powinno być jeszcze lepiej.

BANER_ECO DESIGN logo.png

Konkurs ECO DESIGN 2015

Minister Środowiska zaprasza do udziału w konkursie ECO DESIGN 2015. Zrównoważony, świadomy i odpowiedzialny design dotyczy każdej branży i dziedziny gospodarki, począwszy od tworzenia w duchu recyklingu i upcyklingu, po produkcję ekologicznych samochodów, AGD o niskim zużyciu energii oraz   budownictwo pasywne.

 

etykieta.jpg

Karta produktu - zmiany przepisów

Od 13 sierpnia weszłą w życie nowelizacja tzw. ustawy o etykietowaniu, czyli o obowiązkach w zakresie informowania o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię. Nowe przepisy znoszą obowiązek załączania karty produktu do każdego urządzenia dostarczanego przez producenta lub importera. Sklepy nadal będą udostępniały konsumentowi kartę produktu np. w broszurach, kartach katalogowych lub innych materiałach dostarczanych przez producenta.

jedynka radio.png

Polskie Radio: W sklepach brakuje klimatyzatorów

W sklepach masowo wykupujemy klimatyzatory i wentylatory. Urządzenia chłodzące to dziś towar poszukiwany i deficytowy. W. Konecki rozmawiał w radiowej Jedynce o rynku klimatyzatorów w Polsce. Link do audycji...

mapa europa noca.jpg

Ograniczenia dostaw prądu dla fabryk AGD

W dniu dzisiejszym W. Konecki odbył szereg rozmów dotyczących ograniczenia w dostawie energii elektrycznej do fabryk AGD. Został poinformowany, że już dzisiaj obniżono stopień zasilania z 20 do 16 i jest szansa, że już w dniu jutrzejszym ograniczenia mogą być zniesione całkowicie, a które właśnie zostały zdjęte (inf. z ostatniej chwili)...

jedynka radio.png

CECED W Polskim Radiu

W. Konecki udzielił wywiadu w Polskim Radio PR1 mówiąc o znaczeniu produkcji AGD dla gospodarki polskiej oraz jej specyfice.

weee.jpg

Sejm przyjął ustawę ZSEE

9 lipca w III czytaniu Sejm RP zatwierdził ustawę o zużytym sprzęcie elektrycznym. Dokument trafi jeszcze pod obrady Senatu.

klimatyzator.jpg

Nowe przepisy o F-gazach

Dziś wchodzą w życie przepisy o tzw. F-gazach, czyli Ustawa z dnia 15 maja 2015 r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych. Najważniejsze zmiany to stworzenie systemu nadzoru i kontroli opartego o rejest i elektroniczne raportowanie producentów i użytkowników urządzeń wykoryzstujących F-gazy.

ekspres do kawy.png

339 tysięcy ekspresów do kawy kupili Polacy w 2014

W dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej można znaleźć artykuł poświęcony konsumpcji kawy w Polsce. Wartość rynku kawy to ok 5 mld zł. Najwięcej konsumuje się w Polsce kawy rozpuszczalnej, za ok 2,7 mld zł. Najmniej kawy w kapsułkach, 74 mln zł, ale jej konsumpcja rośnie najdynamiczniej i wyniosła 21% więcej niż przed rokiem.

RoHS.jpg

RoHS - Komisja Europejska wprowadza nowe zakazane w produkcji substancje

Pod koniec czerca weszła w życie dyrektywa delegowana Komisj UE nr 2015/863 zmieniająca obecną dyrektywę RoHS 2. Rozszerza ona listę sześciu zakazanych substancji w produkcji sprzętu o cztery nowe, tzw. ftalany (DEHP, BBP, DBP, DIBP). Wymóg zacznie obowiązywać od 22 lipca 2019 r. Zakaz nie ma zastosowania do przewodów lub części zamiennych służących do naprawy sprzętu wprowadzonego do obrotu przed tą datą.

statistics thumb jpg.jpg

Eksport AGD - raport za 1Q 2015

Ponad 3 mld PLN wyniósł rekordowy bilans wymiany handlowej polskiego AGD w I kwartale 2015. To ponad 1/3 nadwyżki w eksporcie całej gospodarki PL, kóra  wyniosła prawie 8,5 mld PLN. Wciąż najwięcej wysyłąmy pralek, które stanowią już 27% eksportu AGD z Polski. Raport do pobrania...

pcbc logo.png

Spotkanie z Prezesem PCBC

Zespół CECED spotkął się dziś z prezesem Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji S.A., panem M. Pachowskim oraz dyrektorem ds. technicznych panem P. Kamińskim. Rozmawiano o aktualnych wymaganaich technicnzych dla sprzętu AGD oraz o możliwościach współpracy w promowaniu testowania i badań urządzeń.

meeting news.jpg

Spotkanie z Asekol SA

W biurze CECED PL odbyło się pierwsze spotkanie z Dyrektorem zarządzającym, członkiem zarządu  Asekol SA. Przedstawiono plany rozwoju firmy i skomentowano prace parlamentarne dotyczące ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym

weee labex.jpg

Spotkanie z WEEELabex

W dniu dzisiejszym dyrektor Konecki spotkał się z przedstawicielem
WEEELabex. Omawiano możliwości wprowadzenia do Polski standardów przetwarzania i recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego

my center.png

Spotkanie z My Center / AGD Market

  • W biurze CECED Polska odbyło się z Prezesem M. Śliwą, prezesem My Center / AGD Market, kóre dotyczyło przedstawienia sposobu funkcjonowania obydwu organizacji oraz omówienia ogólnej sytuacji na rynku AGD.  
meeting news.jpg

założenia nowej Ordynacji Podatkowej

  • Spotkanie informacyjne „założenia nowej Ordynacji Podatkowej” z udziałem  prof. Leonarda Etela, Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, Doradcy Premiera w zakresie prawa podatkowego i finansowego, przewodniczącego zespołu kodyfikacyjnego
kig logo.jpg

Posiedzenie KIG

  • W dniach 25-26 czerwca CECED uczestniczył w wyjazdowym posiedzeniu Prezydium KIG. Wydarzeniu towarzyszyło także spotkanie z izbami regionalnymi oraz prezydentem Suwałk
biazet logo.jpg

BIAZET członkiem CECED PL

Zgodnie z decyzją podjętą na Walnym Zgromadzeniu CECED, firma Biazet została 23 członkiem CECED Polska. Spółka ta produkuje w Białymstoku małe AGD, w tym odkurzacze i kawiark, a także inne urządzenia dla gospodarstw domowych.

meeting news.jpg

WZA CECED Polska

Dziś odbyło się Walne Zgromadzenie członków CECED Polska. Zatwierdzone zostało sprawozdanie finansowe oraz wykonanie budżetu w roku 2014. Do grona firm członkowskich dołączył Biazet S.A., producent małęgo AGD. Na kolejną trzecią kadencję Dyrektora Generalnego CECED PL wybrano W. Koneckiego. Podczas spotkania zaprezentowano też aktualne działąnia Związku.

my center.png

25 lecie AGDMarket / My Center – Zabrze

W Tychach, w dniach 20-21 miało miejsce ważne wydarzenie – targi oraz prezentacje producentów AGD, a także celebracja 25-lecia  firmy AGD Market (My Centre). W wieczornej kolacji uczestniczyło ponad 500 osób, w tym przedstawiciel CECED, W. Konecki. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i życzymy dalszego tak udanego rozwoju firmy.

kig logo.jpg

Konferenja KIG i Facebook

Ważnym wydarzeniem, w którym brał udział CECED PL była konferencja organizowana wspólnie przez KIG oraz Facebook. Poświęcona była przede wszystkim rozwojowi MŚP w Polsce. Uczestniczyli w niej m.in. Minister Cyfryzacji A. Halicki, europoseł M. Boni oraz prezes PARP, Pani Lubińska Kasprzak. W. Konecki miał także okazję do bezpośredniej rozmowy z szefem gabinetu Komisarz E. Bieńkowskiej odnośnie planowanego spotkania w Brukseli

smart home.jpg

Udział w debacie Polityka Insight

Podczas debaty w Polityka Insight, W. Konecki zadawał pytania Ministrowi ds. Cyfryzacji i Administracji A. Halickiemu odnośnie przygotowania Polski do wprowadzenia „internetu rzeczy” oraz tzw. smart grids. W dwustronnej rozmowie panowie poruszyli także inne tematy związane z AGD

weee.jpg

Ostatnia podkomisja ds. ZSEE

Dziś odbyła się ostatnia już podkomisja ds. projektu ustawy o zużytym sprzęcie. Sprawozdanie z jej prac zostanie poddane pod głosowanie sejmowej komisji ds. ochrony środowiska w przyszłym tygodniu. Wprowadzających z branży AGD reprezentował podczas prac W. Konecki z CECED Polska

ministerstwo środowiska.png

Spotkanie z Ministrem Środowiska

Podczas konferencji poświęconej bioróżnorodności, W. Konecki spotkał się z Ministrem Środowiska, Maciejem H. Grabowskim. Rozmawiano głównie o powstającej nowej ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym.

whirlpool nowe logo.jpg

Wizyta studyjna w fabrykach Whirlpool we Wrocławiu

Na zaproszenie Whirlpool Poland, dyrektor W. Konecki odbył wizytę studyjną do fabryk we Wrocławiu. Podczas spotkań z przedstawicielami zarządu, HR oraz B&R W. Konecki przedstawił obecny stan organizacji CECED Polska i CECED Europe. Poruszył również tematy związane z pracami rządu i parlamentu nad nowymi ustawami związanymi m.in ze szkolnictwem zawodowym i zużytym sprzętem AGD. Tematem rozmów były również prace w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

weee.jpg

Posiedzenie sejmowej podkomisji ZSEE

W. Konecki uczestniczył w posiedzeniu sejmowej podkomisji nadzwyczajnej ds. zużytego sprzętu, na którym głosowano propozycje poprawek do rządowego projektu nowej ustawy ZSEE

gfk_logo.png

25-lecie firmy GFK Polonia

W. Konecki uczestniczył w obchodach 25 lecia firmy GFK Polonia. W spotkaniu wzięło udział wielu przedstawicieli GFK z kraju i zagranicy oraz kilkuset partnerów handlowych, także z branży AGD

weee.jpg

ZSEE w Sejmie

R. Maj uczestniczył w dyskusji podczas spotkania sejmowej podkomisji ds. zużytego sprzętu. Omawiano propozycje poprawek do rządowego projektu nowej ustawy ZSEE

Spotkanie europejskiej branży AGD

W. Konecki uczestniczył w Walnym Zgromadzeniu stowarzyszenia producentów AGD z całej Europy, CECED Europe. W 3 dniowych spotkaniach uczestniczyli szefowie koncernów AGD oraz ich eksperci, przedstawiciele branżowych stowarzyszeń w UE oraz zaproszeni goście. Dyskutowano o bieżących zmianach prawa (środowisko, efektywność energetyczna, normalizacja...) oraz wyzwaniach na najbliższe lata.

weee.jpg

ZSEE w Sejmie

R. Maj uczestniczył w dyskusji podczas spotkania sejmowej podkomisji ds. zużytego sprzętu. Omawiano propozycje poprawek do rządowego projektu nowej ustawy ZSEE

serwis agd.jpg

Spotkanie Grupy Roboczej - SERWISY

W naszym biurze gościliśmy przedstawicieli członków CECED Polska odpowiedzialnych za obsługę klienta. Szefowie departamentów serwisowych ustalili szczegóły organizacji III Kongresu Serwisów AGD. Podjęto decyzję o wycofaniu się z projektu wspólnych badań konsumenckich oraz rozważano o sposobach wsparcia szkolnictwa zawodowego pod kątem kształcenia specjalistów do serwisu chłodnictwa.

enectus logo.png

Konkurs Enectus

CECED uczestniczył w konkursie Enactus Poland 2015, który odbył się 25 maja w Kinotece w Warszawie. Link do video z wydarzenia...

759e719370.png

CECED w mediach

W. Konecki udzielił wywiadu dla Jedynki Polskiego Radia. Rozmawiano o wynikach branży AGD w eksporcie oraz produkcji. Link do wypowiedzi w rozszerzeniu.